miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ryszard Miłek odebrał Tarczę Herbową „Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza”

0 834

Wybitny sądecki artysta, Ryszard Miłek otrzymał Tarczę Herbową „Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza”. Mieszka on i tworzy w Nowym Sączu, a na jego osobowość artystyczną i charakter sztuki wywarło wpływ wiele czynników. Jego praca została w końcu doceniona.

 

Czytaj również: Umowa podpisana! Autobusy elektryczne wkrótce pojawią się na ulicach Nowego Sącza

 

– Cieszę się, że to, co robię, jest dostrzegane, jestem bardzo wdzięczny. Wszyscy dla tego miasta pracujemy. Kiedyś powiedziałem w jednym z wywiadów, że Nowy Sącz to jest magia. Pomimo że jeżdżę po całym świecie, zawsze do Nowego Sącza wracam. Dziękuję Wam za wszystko i za to bezprecedensowe wyróżnienie, to dla mnie wielki zaszczyt znaleźć się w gronie najszczytniejszych ludzi tego miasta. Jestem głęboko poruszony, że właśnie mnie to spotkało – powiedział Ryszard Miłek, sądecki artysta-malarz, wyróżniony Tarczą Herbową.

Ryszard Miłek skończył Liceum Plastyczne w Tarnowie oraz studia z historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Sądecki artysta-malarz, mieszka i tworzy w Polsce oraz w USA, jego dominującą techniką jest pastel. Zrealizował ponad 80 wystaw indywidualnych, brał udział w ponad 130 wystawach zbiorowych w Polsce, Europie i USA. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Honorowym Członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Pastelistów NY. Dzieła Miłka znajdują się w licznych zbiorach prywatnych i publicznych w Polsce, USA (Nowy Jork, Waszyngton, Filadelfia, Minneapolis, Boston), Norwegii, Anglii, Francji, Szwecji, Australii, Austrii, Finlandii, Niemczech i Watykanie.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź