miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Pożar na stacji benzynowej!

1 1 390

W nocy (26/27 października) na stacji benzynowej na ul. Prażmowskiego w Nowym Sączu doszło do pożaru. Zapaleniu uległ podwieszany sufit stacji. Pracownicy nie zdołali opanować ognia, wezwano zastępy Straży Pożarnej.

 

Czytaj również: 15 grudnia referendum! Odwołają burmistrza Piwnicznej-Zdroju?

 

27 października o godzinie 4.41 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ulicy Prażmowskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że zapaleniu uległ podwieszany sufit w stacji paliw – informuje PSP Nowy Sącz. – Przed przyjazdem zastępów straży pracownicy podjęli nieskuteczną próbę ugaszenia pożaru za pomocą gaśnic proszkowych, a następnie opuścili budynek stacji paliw nie odnosząc widocznych obrażeń i nie uskarżając się na żadne dolegliwości.

 

 

W chwili przyjazdu zastępów dopływ energii elektrycznej do budynku był odłączony, a dystrybutory paliw zablokowane. Wewnątrz pomieszczenia stacji paliw panowało znaczne zadymienie, brak widocznego, otwartego ognia. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Rozwinięciu jednej linii gaśniczej i ustawieniu jej przed wejściem na stację. Wejściu strażaków z kamerą termowizyjną do wnętrza pomieszczenia w celu zlokalizowania miejsca pożaru.

Rozstawiono drabinę nasadkowej oraz sprawdzono powierzchnię zewnętrzną dachu. Zlokalizowano miejsca pożaru – znajdował się on w dwóch miejscach.. Ugaszono pożar za pomocą jednego prądu wody i usunięto palące się kasetony oraz tlącą się wełnę mineralną. Ustawiono przed wejściem na stację wentylator oddymiający w celu zmniejszenia zadymienia wewnątrz budynku. Usunięto na zewnątrz i dogaszono tlące się kasetony i wełnę mineralną. Sprawdzono po zakończeniu działań za pomocą czujnika wielogazowego pomieszczenia stacji – wskazania były w normie.

Działania strażaków trwały ponad godzinę. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    i tak najgorsze stacja

Zostaw odpowiedź