Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy sposób złodziei: Usypiają kawą i okradają starszych ludzi [OSTRZEGAMY]

0 500

Sądecka Policja apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ oszuści mają nowy sposób na okradanie osób starszych. Sprawcy, podając się za pracowników opieki społecznej, odwiedzają starszych i samotnych i częstują ich kawą.

 

Czytaj również: Przyjechali z Krakowa, by w Nowym Sączu okradać mieszkańców

 

Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu informuje, że ostatnio odnotowano przypadki, w których sprawczyni, podając się za pracownicę opieki społecznej, pod pretekstem wywiadu, odwiedziła mieszkańców miasta.

Do pierwszego takiego zdarzenia doszło 3 kwietnia na terenie Krakowa. – Kobieta zapukała do drzwi 88-letniego mężczyzny, a gdy została wpuszczona do środka, poprosiła gospodarza o zaparzenie przyniesionej przez siebie kawy. Starszy pan, niczego nie podejrzewając, przygotował napój, sam również się poczęstował i po wypiciu zasnął lub stracił przytomność. Gdy po kilku godzinach się obudził, zobaczył porozrzucane z szafy rzeczy oraz stwierdził brak dokumentów i pieniędzy w kwocie sięgającej 900 zł – wyjaśnia rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Podobne zdarzenie miało miejsce kilka dni później. – Seniorka, po wypiciu kawy, przyniesionej przez kobietę podającą się za pracownicę fundacji, obejmującą opieką osoby starsze, straciła przytomność. Gdy się ocknęła, ujawniła brak biżuterii i gotówki – mówi rzecznik prasowy.

Jak podaje Policja, aktualnie śledczy prowadzą czynności zmierzające do ustalenia substancji, użyto w celu uśpienia swych ofiar. Prowadzone są także działania mające na celu wytypowanie i zatrzymanie przestępczyni. Do podobnych zdarzeń doszło już także w Brzesku, gdzie ofiarą przestępców padła 84-latka i jej 55-letnia córka.

– Mając na uwadze opisane przypadki, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, zanim zdecydujemy się wpuścić do mieszkania nieznajomą osobę – zaznacza sądecka Policja.

 

Opr. MK
Źródło: KMP w Nowym Sączu
Fot.: Pixabay.com (zdj. ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.