Portal informacyjny | Nowy Sącz

Czy znajdzie się wykonawca estakady na ul. Tarnowskiej?

0 585

Przetarg na przebudowę estakady na ul. Tarnowskiej przy zjeździe z Góry Zabełeckiej został ogłoszony. Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu czeka na wykonawców, a jeżeli zostanie wybrana oferta to prace ruszą, a z ruchu zostanie wyłączony tylko jeden pas.

 

Czytaj również: Pierwszy kurs szynobusu już 2 maja!

 

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu ogłosił przetarg na remont estakady na ul. Tarnowskiej w Nowym Sączu przy zjeździe z Góry Zabełeckiej. – Czekamy na wykonawców. Jeżeli znajdzie się wykonawca, to będziemy przystępować do robót. W tym miesiącu jest przyjęcie ofert i zobaczymy, czy będą oferty i czy wykonawcy zaproponują odpowiednie warunki finansowe oraz, czy będą mieć odpowiednie uprawnienia do wykonania tych prac – mówił Grzegorz Mirek, dyrektor MZD w Nowym Sączu.

Remont estakady spowoduje nieznaczne utrudnienia w ruchu. – Na tym odcinku znajdują się trzy pasy, a w trakcie prac z ruchu zostanie wyłączony jeden z nich, ten najbliżej chodnika, tak aby mogły się na nim ustawić maszyny. Musimy to zrobić jak najszybciej, ponieważ stan tej estakady jest, jaki jest. Musimy przede wszystkim poradzić sobie z odwodnieniem. Cieki wodne, które penetrują wzniesienie pod drogą, powodują, że stateczność korpusu drogowego jest coraz mniejsza i co chwilę pojawiają się spękania, zwłaszcza w okresie wiosenno-zimowym czy jesiennym. To jest największe wyzwanie – podkreślał dyrektor MZD w Nowym Sączu.

Prace przy estakadzie obejmują m.in. postawienie muru oporowego i wykonanie chodnika. Mają one wyglądać mniej więcej tak, jak początkowy odcinek estakady wyremontowany przy okazji prac prowadzonych przy Obwodnicy Północnej.

 

 

MK
Fot. Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.