miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Oszustwo “na policjanta” – seniorzy omal nie stracili oszczędności swojego życia!

0 235

Do 75-letniego mieszkańca Nowego Sącza zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Poinformował go, że pieniądze zgromadzone przez niego w banku są zagrożone i polecił ich wpłatę na subkonto, które zostanie zabezpieczone przez służby mundurowe. W ten sposób oszust chciał okraść mężczyznę. Starszy pan nie stracił swoich oszczędności tylko dzięki czujności pracownicy banku.

 

Czytaj również: Kino Sokół zaprasza na film [Repertuar]

 

We wtorek, 23 lutego br., do jednego z mieszkańców Nowego Sącza z numeru zastrzeżonego zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant, podając stopień oraz imię i nazwisko. Poinformował 75-latka, że prowadzi śledztwo dotyczące oszustw bankowych, a jednym z podejrzanych banków jest ten, w którym mężczyzna ulokował swoje oszczędności. Fałszywy mundurowy polecił seniorowi, by natychmiast udał się do swojej placówki bankowej, założył subkonto i przelał pieniądze, co miało zapewnić im bezpieczeństwo. Dalsze instrukcje miał otrzymać już na miejscu. Będąc cały czas w kontakcie przez telefon komórkowy z fałszywym policjantem, zmanipulowany mężczyzna poszedł do banku. Senior był bardzo roztrzęsiony, co wzbudziło podejrzenie obsługującej go pracownicy. Dzięki jej profesjonalnemu podejściu do całej sytuacji, 75-latek nie został oszukany.

Dziś sądecka Policja otrzymała kolejne zgłoszenie dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy metodą “na policjanta”. Oszust poinformował 77-latka, że jego pieniądze zgromadzone w banku są zagrożone, że musi je wybrać, a potem się z nim spotkać. Zmanipulowany senior przekonany, że bierze udział w policyjnej akcji, poszedł do placówki bankowej, w której miał ulokowane swoje oszczędności i wybrał gotówkę, tak jak polecił mu fałszywy policjant. Na szczęście nie doszło do przekazania pieniędzy oszustowi, ponieważ tym razem zainterweniowała córka seniora, która wiedząc o podejrzanym telefonie do ojca, powiadomiła sądecką Policję. Patrol pojawił się na miejscu, gdy mężczyzna wyszedł z gotówką z banku.

 

Fot. aleBank.pl
Źródło: KMP w Nowym Sączu

 

 

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź