miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Piwniczna-Zdrój: Na ul. Kościuszki palił się Hotel „Koliba” [ZDJĘCIA]

0 316

W niedzielę (13 stycznia) ok. godz. 17:58 na ul. Kościuszki w Piwnicznej-Zdroju doszło do pożaru w jednym z pokoi na drugim piętrze pustostanu Hotelu „Koliba”. Działania gaśnicze trwały ponad godzinę, a prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

 

Czytaj również: Gmina Gródek nad Dunajcem: Mężczyzna ucierpiał w wyniku pożaru drewutni! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że paliło się w jednym z pokoi na drugim piętrze pustostanu Hotelu „Koliba”. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca, a następnie wprowadzeniu do środka budynku dwóch ratowników zabezpieczonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych. Strażacy po wejściu na trzecią kondygnację udali się na balkon przez pomieszczenie obok miejsca pożaru, gdzie po wyciągnięciu linii szybkiego natarcia za pomocą linki strażackiej oraz zabezpieczeniu jej o balustradę przystąpili do gaszenia pomieszczenia, w którym doszło do pożaru. Ratownicy przystąpili do przeszukania budynku w celu sprawdzenia, czy nie znajdowały się tam osoby postronne (nikogo nie odnaleziono). Po lokalizacji pożaru ustalono, że w pokoju pustostanu paliła się drewniana zabudowa wnękowa, drewniane szafki oraz śmieci w łazience. Na korytarzu paliła się wersalka, od której zajęły się drewniane barierki na klatce schodowej. Wyrzucono przez balkon tlące się drewniane elementy wyposażenia pokoju. Na miejsce dotarł patrol Policji. W związku z zablokowaniem drogi przez przybyłe na miejsce zastępy Straży Pożarnej, ruch drogowy skierowano przez parking, który znajdował się naprzeciwko hotelu i odbywał się on wahadłowo. Pomieszczenie, w którym wystąpiło zagrożenie pożarowe, jak również pomieszczenia sąsiadujące zostały sprawdzone kamerą termowizyjną – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań na ul. Kościuszki w Piwnicznej-Zdroju zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Piwniczna-Zdrój, Głębokie, Kosarzyska, Wierchomla Wielka oraz Łomnica-Zdrój. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie ponad godzinę, a prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia było podpalenie.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź