miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Posiadali mefedron i marihuanę! Posiedzą 3 lata?

0 961

Sądeccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

 

Czytaj również: 30-latek znęcał się nad rodzicami a funkcjonariuszy chciał pobić metalowym prętem!

 

Kilka dni temu, kiedy funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego patrolowali rejon jednej z dzielnic Nowego Sącza, zauważyli samochód, w którym jadące młode osoby na ich widok zaczęły nerwowo się zachowywać. Podejrzewając, że powodem takiego zachowania mogą być środki odurzające znajdujące się w pojeździe, policjanci zatrzymali go do kontroli. Przeczucie nie myliło doświadczonych wywiadowców, ponieważ w plecaku, który znajdował się na tylnym siedzeniu samochodu był woreczek foliowy z suszem roślinnym. Jeden z pasażerów, do którego należał plecak, został zatrzymany i przewieziony do komendy. Tam, po przeprowadzonym badaniu narkotesterem potwierdziło się, że zabezpieczony susz to marihuana.

Następnego dnia policjanci patrolując Stary Sącz zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął zachowywać się bardzo nerwowo, przyspieszył kroku, podchodził i oddalał się od przejścia dla pieszych, dlatego mundurowi zdecydowali się podjąć wobec niego interwencję. Podczas kontroli osobistej mężczyzny funkcjonariusze znaleźli dwa zawiniątka z folii aluminiowej, w których znajdowała się biała substancja. Starosądeczanin został zatrzymany, a po zbadaniu narkotesterem okazało się, że miał przy sobie mefedron.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania narkotyków, czym naruszyli zapisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia. Podejrzani przyznali się do popełnionych czynów i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze.

Fotografia ilustracyjna KMP w Nowym Sączu

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź