miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pożar osobówki na drodze krajowej DK75. Ford spłonął doszczętnie [Zdjęcia]

0 2 693

Wczoraj, 5 sierpnia o godzinie 23.55 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz z OSP Tęgoborze zadysponowane zostały do działań w Tęgoborzy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze krajowej nr 75 doszło do pożaru samochodu osobowego, ciągnącego przyczepę lekką, na której był przewożony motocykl. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pojazd w całości objęty był pożarem.

Czytaj również: Nie żyje 12 osób. Jechali na pielgrzymkę do Medjugorie

– Pięć osób w tym troje dzieci jadące samochodem wydostały się na zewnątrz oraz nie zgłaszały żadnych dolegliwości – informuje PSP Nowy Sącz. – Nadpaleniu uległa plandeka przyczepy wraz z plastikowymi elementami przodu motocykla.

Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz podaniu prądu wody w natarciu na palący się samochód. Dalsze działania polegały na podaniu kolejnego prądu wody. Podczas działań gaśniczych pojazd kontrolowano za pomocą kamery termowizyjnej. Ruch na drodze kierowany był wahadłowo przez druhów OSP Tęgoborze. Na miejsce przybył patrol Policji, który prowadził czynności wyjaśniające. Pojazd przekazano pisemnie do zabezpieczenia właścicielowi. Działania strażaków trwały niespełna godzinę.

Źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź