miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rytro: Pożar wybuchł w drewnianym budynku mieszkalnym! [ZDJĘCIA]

0 714

W środę (6 marca) ok. godz. 5:29 w drewnianym budynku mieszkalnym w Rytrze doszło do pożaru. Działania gaśnicze trwały prawie dwie godziny, a bezpośrednia przyczyna pojawienia się ognia nie została ustalona. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń.

 

Czytaj również: Sądecczyzna: Prawie 130 pożarów traw od początku roku! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że paliło się w jednym z pokoi drewnianego budynku mieszkalnego, w którym nikt nie przebywał. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu i podaniu wody do palącego się pomieszczenia przez okno. Strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do budynku, w celu przeszukania wszystkim pomieszczeń. Otwarto okna i przewietrzono budynek. Ustawiono wentylator oddymiający przy drzwiach wejściowych. Wyrzucono na zewnątrz przez okno znajdujące się wewnątrz elementy. Usuwane na zewnątrz budynku elementy były przelewane wodą. Po odsłonięciu podłogi poddasza, przelano ją wodą oraz dokonano kontroli wszystkich pomieszczeń przy pomocy kamery termowizyjnej – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Rytrze zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz POSP Rytro. Czynności gaśnicze prowadzone przez strażaków trwały prawie dwie godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź