miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecczyzna: Próbował ugasić pożar, spadł z ośnieżonego dachu! [ZDJĘCIA]

0 694

We wtorek (6 lutego) ok. godz. 9:58 w miejscowości Skrzętla-Rojówka w gminie Łososina Dolna doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym jednego z budynków mieszkalnych. Jedna osoba została poszkodowana, mężczyzna spadł z dachu.

Czytaj również: Dąbrowa: 29 strażaków walczyło z ogniem! [ZDJĘCIA]

– Bezpośrednio do miejsca pożaru strażacy nie dojechali ze względu na bardzo trudne warunki pogodowo-terenowe. Musieli oni iść na piechotę około czterystu metrów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że paliła się sadza w przewodzie kominowym. Na dachu przy kominie znajdował się jeden z domowników. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu oraz podaniu jednego prądu proszku gaśniczego przez wycior zlokalizowany na poddaszu. Strażacy podjęli czynności zmierzające do wejścia po drabinie na dach. Wtedy otrzymali informację, że w budynku znajduje się osoba poszkodowana, która próbując dostać się na ośnieżony dach po drabinie położonej na dachu zsunęła się i spadła na schody wejściowe do domu z wysokości około trzech metrów – poinformował rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Strażacy udzielili poszkodowanemu mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy, a na miejsce zdarzenia zadysponowano karetkę Pogotowia Ratunkowego. Zabezpieczono go kocem przed utratą ciepła i przetransportowano pieszo do ambulansu. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały ponad dwie godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.