miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Stary Sącz: Dachowanie samochodu! Dwie osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

0 1 370

W czwartek (17 stycznia) ok. godz. 1:15 na ul. Jana Pawła II w Starym Sączu samochód osobowy dachował i znajdował się na boku, blokując jeden pas ruchu. Podróżowało nim pięć osób, a dwie z nich zostały poszkodowane i przetransportowane do szpitala.

 

Czytaj również: Kamionka Wielka: Pięć osób w szpitalu po zderzeniu dwóch samochodów! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy marki Mercedes znajdował się na boku, blokując jeden pas ruchu. Pojazdem podróżowało pięć osób, które samodzielnie go opuściły przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, weryfikacji stanu osób poszkodowanych, odłączeniu zasilania w pojeździe, sprawdzeniu stanu pojazdu pod względem wycieków. Cztery osoby znajdowały się przy samochodzie, natomiast nie było na miejscu kierowcy pojazdu, który oddalił się z miejsca zdarzenia. W pierwszej kolejności udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym. Równocześnie prowadzone było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz ustalenie miejsca przebywania kierowcy pojazdu. W trakcie tych czynności na miejsce przybył kierowca, który nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Przybyłej na miejsce karetce Pogotowia Ratunkowego przekazano osoby poszkodowane, które po przebadaniu zostały zabrane do szpitala. Kolejne trzy osoby po przebadaniu pozostały na miejscu. Po zakończeniu czynności przez Policję samochód zabrała laweta, a teren uprzątnięto z pozostałości po kolizji – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań na ul. Jana Pawła II w Starym Sączu zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Stary Sącz. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie prawie dwie godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS, OSP Stary Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź