miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Strażacy usuwali powalone drzewa w Nowym Sączu i Popowicach [ZDJĘCIA]

0 164

Niedziela (20 maja) dla sądeckich strażaków była bardzo pracowita, ponieważ prowadzili oni działania związane z usuwaniem powalonych drzew na terenie Sądecczyzny. Pierwsze wezwanie dotyczyło naderwanej gałęzi na ul. Mała Poręba w Nowym Sączu, natomiast drugie drzewa w Popowicach w gminie Stary Sącz, które skutecznie zablokowało ruch.

 

Czytaj również: Kolejny niewybuch pod Mostem Heleńskim? [ZDJĘCIA]

 

W niedzielę (20 maja) ok. godz. 17:35 strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu zostali wezwani do zdarzenia na ul. Mała Poręba w Nowym Sączu. Na poboczu drogi znajdowała się naderwana gałąź, która zwisała. Działania Straży Pożarnej polegały na zablokowaniu jezdni, obaleniu drzewa przy użyciu piły oraz usunięciu pozostałości z nawierzchni.

– Do kolejnego drzewa w Popowicach strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu zadysponowani zostali około godz. 23:22. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na jezdni leżało powalone drzewo, które całkowicie blokowało ruch. Na czas prowadzonych czynności droga została zamknięta. Celem działań strażaków było udrożnienie jezdni poprzez pocięcie drzewa na kawałki i przemieszczenie gałęzi poza jej obszar – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź