miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejny niewybuch pod Mostem Heleńskim? [ZDJĘCIA]

0 1 185

W środę (16 maja) rano jeden z pracowników odnalazł kolejny niewybuch w okolicach Mostu Heleńskiego w Nowym Sączu. Miejsce cały czas zabezpieczała sądecka Policja, aż do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Krakowa.

 

Czytaj również: Rozbiórka Mostu Heleńskiego trwa! [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

Po godzinie ósmej jeden z pracowników, podczas prowadzenia prac na brzegu rzeki Dunajec (pod ruinami zamku) odnalazł kolejny niewybuch. Miejsce zabezpieczała sądecka Policja, a w rejonie odnalezienia niewybuchu prace zostały chwilowo wstrzymane. Po drugiej stronie rzeki rozbiórka mostu nadal trwała. Po południu saperzy z Krakowa zabrali znalezisko.

– Potwierdzam, że ok. godz. 8:00 rano otrzymaliśmy zgłoszenie od pracowników, którzy zajmują się przebudową Mostu Heleńskiego o odnalezieniu przedmiotu przypominającego niewybuch. Czynności na miejscu zdarzenia prowadzili policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego z Nowego Sącza. Znalezisko to mina przeciwpancerna z okresu II wojny światowej. Powiadomiony został patrol rozminowania z Krakowa, a do momentu ich przybycia policjanci oraz strażnicy miejscy z Nowego Sącza zabezpieczali to miejsce – wyjaśniła w rozmowie z portalem miastoNS.pl Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

To już kolejny niewybuch odnaleziony podczas prac przy Moście Heleńskim w Nowym Sączu. Przypominamy, że miesiąc temu, czyli 17 kwietnia saperzy z Krakowa wynieśli z rzeki dwa niewybuchy z czasów II wojny światowej i jeden trzy dni wcześniej 13 kwietnia.

Więcej na ten temat: Saperzy pod Mostem Heleńskim! Wynieśli dwa niewybuchy [ZDJĘCIA]

 

MK, Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.