miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Świniarsko: Zderzenie samochodów. Dwie osoby w szpitalu [Zdjęcia]

0 328

Wczoraj (19 lutego) przed godziną trzynastą doszło do zderzenia samochodów na mostku nad potokiem w miejscowości Świniarsko. Pojazdami podróżowało łącznie pięć osób, a dwie z nich zostały zabrane do szpitala. Ruch odbywał się wahadłowo.

 

Czytaj również: Policja zatrzymała sprawcę podpalenia kontenerów. Może dostać 5 lat

 

19 lutego około godziny 12.44 zastępy Straży Pożarnej wysłano do działań w Świniarsku. – Po przybyciu na miejsce ustalono, że zdarzenie miało miejsce na moście nad lokalnym potokiem i brały w nim udział dwa pojazdy marki VW Beetle oraz Audi 80, którymi podróżowało łącznie pięć osób. Dwie osoby zostały poszkodowane – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Oba pojazdy znajdowały się na drodze głównej, utrudniając ruch uliczny. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Osoba znajdującą się w pojeździe została na polecenie lekarza ewakuowana z pojazdu na noszach typu deska i przewieziona do szpitala. Po przyjeździe kolejnej karetki Pogotowia Ratunkowego druga osoba poszkodowana została jej przekazana i przewieziona do szpitala. Strażacy kierowali ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję samochody zostały zepchnięte na pobocze. Miejsce zdarzenia zostało oczyszczone z pozostałości po kolizyjnych – dodaje rzecznik i zaznacza, że działania strażaków trwały godzinę.

 

 

Opr. MK
Źródło: KM PSP NS
Fot.: KM PSP NS, OSP Podrzecze

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.