miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Szczegóły akcji ratowniczej na trasie Nowy Sącz – Piwniczna! [ZDJĘCIA]

0 890

Jak już informowaliśmy dzisiaj (18 maja) na trasie Nowy Sącz – Piwniczna doszło do tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 87. W wyniku darzenia śmierć poniosła kobieta w wieku około 40 lat, a do szpitala w sumie trafiły trzy osoby, w tym dwie w ciężkim stanie.

 

Czytaj również: Na DK 75 autobus kursowy zderzył się z osobówką. Jedna osoba ranna [ZDJECIA]

 

Na miejsce zdarzenia w Młodowie wysłano zastępy JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Piwniczna oraz OSP Głębokie. – Ustalono, że na łuku drogi doszło do zderzenia czołowo bocznego dwóch samochodów osobowych tj. Volvo XC60, którym podróżował sam kierujący z samochodem marki Ford Fiesta, którym podróżowały dwie osoby. Kierujący pojazdem marki Volvo znajdował się poza pojazdem i uskarżał się na dolegliwości, natomiast osoby podróżujące pojazdem marki Ford znajdowały się w pojeździe. W wyniku tego zdarzenia droga została całkowicie zablokowana – informuje rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Jak relacjonują dalej strażacy, kierowca Forda był nieprzytomny, natomiast pasażerka była bez funkcji życiowych.Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do poszkodowanych oraz ich ewakuacja z pojazdu i przekazanie załogom karetek Pogotowia Ratunkowego. Przy pomocy sprzętu hydraulicznego usunięto dach w pojedzie marki Ford oraz podniesiono deskę rozdzielczą i odłączono klemy w pojazdach. Ratownicy medyczni wraz ze strażakami prowadzili resuscytację pasażerki. Wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały przetransportowane do szpitala. Po odjeździe Karetek Pogotowia udrożniono ruch na jednym pasie jezdni. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję przystąpiono do usunięcia uszkodzonych pojazdów z jezdni – dodaje rzecznik i zaznacza, że działania strażaków trwały trzy i pół godziny.

Policja także podała szczegóły zdarzenia. – Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu tego zdarzenia wynika, że jadący w kierunku Starego Sącza kierowca Forda, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym zderzył się z samochodem marki Volvo. Wszystkich uczestników zdarzenia – kierujących pojazdami oraz pasażerkę forda zabrano do szpitala. Niestety mimo reanimacji i wysiłków ratowników medycznych i lekarzy, 38-letnia kobieta zmarła w szpitalu. Z uwagi na stan osób poszkodowanych i bark możliwości zbadania stanu trzeźwości na miejscu zdarzenia, kierowcom pobrano krew do badań. Wszystkie wykonane przez policjantów czynności, opinie biegłych i postępowania, które będą w sprawach tych tragicznych zdarzeń prowadzone, pozwolą dokładnie wyjaśnić ich okoliczności i przyczyny – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Około godziny 12.30 droga była już przejezdna. Na miejscu były w sumie 3 karetki oraz 2 radiowozy Policji.

Pierwsze doniesienia z miejsca wypadku: Tragedia na trasie Nowy Sącz – Piwniczna! Zginęła kobieta [ZDJĘCIA]

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: KM PSP w Nowym Sączu, Facebook OSP Głębokie

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.