miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

To straszne! Z rzeki wyłowiono ludzkie ciało

0 2 623

W sobotę (16 września) o godzinie 15.26 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Żegiestów oraz OSP Muszyna zadysponowane zostały do działań w Żegiestowie (gm. Muszyna). Po przybyciu na miejsce zdarzenia rozpoczęto piesze patrolowanie linii brzegowej. Początkowo nie zauważono osoby zgłaszającej oraz zwłok w wodzie. Służby ustaliły, że denat to zaginiony kilka dni temu 62-letni mieszkaniec Piwnicznej-Zdrój.

Czytaj również: „Zdążyć przed grypą” – program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Miasta Nowego Sącza od 60 roku życia

– Po weryfikacji zgłoszenia przejechano w inne miejsce gdzie z linii brzegowej widoczne było ciało w rzece. Strażacy zabezpieczeni na linie oraz w suchych skafandrach udali się w kierunku widocznego ciała. Po dotarciu na miejsce rozpoznano pewne znamiona śmierci. Na prośbę Policji ciało pozostawiono do czasu przyjazdu służb dochodzeniowych. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych wydobyto zwłoki z rzeki – informują druhowie PSP Nowy Sącz.

Na miejscu zdarzenia w celu zabezpieczenia prowadzonych czynnościach pozostał zastęp z OSP Żegiestów. Działania strażaków trwały prawie trzy i pół godziny.

Źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź