miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Tragedia na DK 75! Jedna osoba zginęła w zderzeniu autobusu z osobówką

0 5 878

Dzisiaj (23 kwietnia) w miejscowości Krzyżówka na trasie z Nowego Sącza do Krynicy-Zdroju, doszło do wypadku z udziałem autobusu kursowego i samochodu osobowego. Niestety jedna osoba zginęła na miejscu!

 

Do wypadku doszło po godz. 16. Na miejscu zjawiły się cztery zastępy Straży Pożarnej, dwa Zespołu Ratownictwa Medycznego i Policja. Jak poinformował nas Arkadiusz Gawłowicz, dyżurny Punktu Informacji Drogowej krakowskiego oddziału GDDKiA, jedna osoba zginęła.

Po dotarciu naszych jednostek na miejsce wypadku, osoba ranna była ewakuowana z pojazdu i udzielana jej była pomoc medyczna. Niestety lekarz Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon kierującego samochodem KIA. Autobusem podróżowało 20 osób, nikt nie odniósł obrażeń – mówi w rozmowie z miastoNS.pl Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Sącza.

65-letni mężczyzna, który jechał samochodem marki Kia w kierunku Nowego Sącza, z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwny pas jezdni i zderzył się z jadącym z naprzeciwka autobusem kursowym. Mimo reanimacji 65-latek zmarł na miejscu – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

 

 

Marek Jaśkiewicz
fot. GDDKiA

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.