miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Tragedia w Biczycach Dolnych! Nie żyje kierowca tira [ZDJĘCIA, WIDEO]

1 18 823

Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj (29 maja) w godzinach porannych na DK 28 w Biczycach Górnych. Samochód ciężarowy załadowany towarem wypadł z drogi na zakręcie, prawdopodobnie na skutek wypadku kierowca ciężarówki pomimo reanimacji zmarł na miejscu.

 

Czytaj również: Mężczyzna zginął na ul. Węgierskiej w Nowym Sączu

 

Do zdarzenia doszło po godz. 7.00 w Biczycach Dolnych na DK 28 na zjeździe. TIR na polskich tablicach rejestracyjnych przewoził piwo. – Samochód ciężarowy załadowany towarem wypadł z drogi. Strażacy prowadzili akcję ratunkową i wydobyli poszkodowanego mężczyznę z pojazdu. Lekarz Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon – wyjaśnia Marian Marszałek, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu w rozmowie z miastoNS.pl.

 

 

Pierwsze informacje o zdarzeniu: Droga do Limanowej zablokowana! [Aktualizacja] [Foto]

 

 

9:00:

Asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z Komendy Miejskiej Policji informuje, że z uwagi na wypadek drogowy, droga krajowa numer 28 w miejscowości Biczyce Dolne jest całkowicie zablokowana, a utrudnienia potrwają jeszcze przez ok. 2 godziny.

Policja kierują na objazdy:
– samochody ciężarowe przez Marcinkowice,
– samochody osobowe przez Chochorowice, Trzetrzewinę.

 

 

9:17

Na miejsce zdarzenia przybył prokurator. Ksiądz udzielił zmarłemu kierowcy ostatniego namaszczenia. Ciało mężczyzny znajduje się nadal w pobliżu kabiny samochodu ciężarowego.

 

9:30

 

9:40

Na miejscu pozostał jeden zastęp Straży Pożarnej oraz Policja. Funkcjonariuszom udało się ustalić właściciela pojazdu i to najprawdopodobniej on zapewni dźwig do wyciągnięcia tria. Do tego czasu miejsce będą zabezpieczać strażacy oraz policjanci.

 

9:45

 

9:55

Powoli zmierzają do końca  działania prokuratorskie. Ruch na obu pasach zostanie wznowiony najprawdopodobniej już po zabraniu ciała zmarłego kierowcy.

 

10:00

Ok. godziny 7.20 oficer dyżurny sądeckiej Policji otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w Biczycach Dolnych na drodze krajowej nr 28 przewrócił się tir. Pojazd, z nieustalonych na tę chwilę przyczyn, na łuku wypadł z drogi, a jego kierowca pomimo reanimacji zmarł na miejscu – wyjaśnia asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jak podaje Policja, początkowo ruch na drodze odbywał się wahadłowo, natomiast na tę chwilę droga jest całkowicie zablokowana. – Na miejscu pracuje grupa wypadkowa z sądeckiej Policji, strażacy, załoga pogotowia, prokurator i biegły sądowy. Wszystkie wykonane czynności pozwolą ustalić okoliczności i przyczyny tego zdarzenia – dodaje Oficer Prasowy.

 

10:05

 

10:15

W miejscu zdarzenia ruch odbywa się wahadłowo. Kolejne większe utrudnienia wystąpią w momencie przewożenia zwłok. Największe utrudnienia pojawią się w momencie wyciągania pojazdu przez dźwig.  Na miejscu pozostaje zastęp OSP Niskowa oraz Policja.

 

10:20

Według nieoficjalnych informacji kierowca ciężarówki miał niespełna czterdzieści lat.

 

11.30

Jak podaje Policja droga krajowa nr 28 w miejscowości Biczyce jest już przejezdna.

 

Strażacy musieli podstawić pojazd na koła, aby dostać się do kierowcy. Szczegóły akcji ratunkowej: Strażacy wydobywali kierowcę z ciężarówki. Szczegóły akcji [NOWE ZDJĘCIA]

 

Więcej informacji już wkrótce…

 

MK, Marek Jaśkiewicz
Fot, wideo: Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. ada pisze

    W oczekiwaniu na kolejne umorzenie sprawy zabójstwa Roberta Wójtowicza przez ks. Krzysztofa Litwę.

Zostaw odpowiedź