miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W sklepach, autobusach, na ulicach – sądeccy policjanci na froncie walki z koronawirusem

0 1 047

Noszenie maseczek, dystans społeczny, dezynfekcja – te proste, a zarazem istotne zachowania są z nami od roku. Tylko wspólnymi siłami możemy wygrać walkę z pandemią COVID-19. Policjanci nadal egzekwują obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję koronawirusa w społeczeństwie.

 

Czytaj również: Müller: Od jutra modyfikacja zasad kwarantanny granicznej

 

W związku ze znacznym wzrostem zachorowań na COVID-19 i ogłoszeniem kolejnych obostrzeń, od 20 marca br., a następnie 27 marca br., na terenie całego kraju zaostrzone zostały przepisy mające na celu zwalczanie epidemii koronawirusa. Przypominamy, by stosować się do tych obostrzeń, bo od tego zależy jak szybko wyjdziemy z epidemii. Najważniejsze dla policjantów jest to, by mieszkańcy byli bezpieczni, dlatego nieustannie będziemy przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 

 

Policjanci podczas codziennych działań m.in. patrolują ulice, kontrolują placówki handlowo-usługowe, lokale gastronomiczne, środki transportu publicznego, siłownie oraz stoki narciarskie, sprawdzając czy przepisy wprowadzone dla bezpieczeństwa mieszkańców są przestrzegane. Funkcjonariuszy wspierają również strażnicy miejscy i gminni oraz pracownicy sanepidu.

Od 20 do 28 marca br. za nieprzestrzeganie obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej sądeccy policjanci nałożyli 186 mandatów karnych, w 76 przypadkach będą skierowane wnioski o ukaranie do sądu, natomiast wobec 16 osób zastosowali pouczenie.

Policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu, kontrolują placówki handlowe oraz usługowe pod kątem przestrzegania obowiązujących obostrzeń – od 20 marca br. na terenie Sądecczyzny przeprowadzono łącznie 53 takie kontrole.

Ponadto każdego dnia funkcjonariusze sprawdzają osoby objęte izolacją i kwarantanną domową, kontrolują również przestrzeganie przepisów przez kierowców i pasażerów autobusów komunikacji miejskiej oraz prywatnych przewoźników (176 kontroli w transporcie).

Pamiętajmy, że walka z koronawirusem trwa, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od odpowiedzialnej postawy nas wszystkich. Dlatego tak istotne jest przestrzeganie przepisów i stosowanie środków ochrony w przestrzeni publicznej.

Wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie: www.gov.pl.

źródło i fot.: KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź