Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wzmożone kontrole Policji na drogach. Zdejmij nogę z gazu!

0 291

Dzisiaj 17 kwietnia policjanci będą prowadzić kaskadowe kontrole prędkości. Oznacza to, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, na różnych jej odcinkach. Działania trwają już od szóstej rano i mają zakończyć się o godz. 22.00.

 

Czytaj również: Biała Niżna: Zderzenie skutera i osobówki. Jedna osoba w szpitalu

 

Dzisiaj na Sądecczyźnie prowadzone są europejskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości” i koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL.

Pomiar prędkości będzie prowadzony od godz. 6.00 do godz. 22.00. Celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego. – Podczas kaskadowego pomiaru prędkości kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, na różnych jej odcinkach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwie, trzy lub więcej załóg policyjnych, ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi – wyjaśnia rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jak podkreśla Policja, wzmożone działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego mają m.in. charakter prewencyjny. – Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami. Skuteczną ochroną przed konsekwencjami jest jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym – dodaje rzecznik.

 

Opr. MK
Źródło: KMP w Nowym Sączu
Fot.: policja.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.