miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zdewastowali Park Strzelecki. Miasto go nie odbuduje, ponieważ… [ZDJĘCIA]

0 1 124

W Parku Strzeleckim w Nowym Sączu nieznani sprawcy zdemolowali jego infrastrukturę i Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie. Zniszczenia nie zostaną jednak odbudowane, ponieważ w najbliższym czasie rusza procedura przetargowa związana z inwestycją pod nazwą „Rewitalizacja Parku Strzeleckiego”.

 

Czytaj również: Będzie 30 mln złotych na Park Strzelecki!

 

Do zdemolowania wyposażenia Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu doszło dwa tygodnie temu. Zniszczeniu uległo 5 altanek, kontener sanitarny, który był już częściowo zniszczony, wysłużony toi-toi oraz połamano kilka ławek – informują urzędnicy MOSiR w rozmowie z miastoNS.pl.

Straty oszacowano wstępnie na dwa tysiące złotych. – Ewidencyjna wartość urządzeń to 17 000 zł, jednak po wieloletnim użytkowaniu i całkowitym zamortyzowaniu ich wartość księgowa wynosi 0 zł. Odrębną sprawą są koszty związane z posprzątaniem i rozbiórką pozostałych elementów. Koszty utylizacji nie są jeszcze znane, a do tej pory wywieziono trzy kontenery na wysypisko śmieci wyjaśniają urzędnicy, zaznaczając, że sprzątaniem parku zajęli się pracownicy miejskiego ośrodka.

Jak się okazuje, zniszczone elementy infrastruktury nie będą odbudowane, ponieważ wkrótce rozpoczną się procedury przetargowe związane z rewitalizacją Parku Strzeleckiego. Obecnie trwają przygotowania do przetargu, który wyłoni inwestora zastępczego. Po wyłonieniu inwestora zastępczego zostanie wszczęta procedura wyłonienia wykonawcy inwestycji pod nazwą „Rewitalizacja Parku Strzeleckiego” – dodają urzędnicy.

Policja obecnie prowadzi śledztwo w tej sprawie. – 9 kwietnia w sądeckiej komendzie złożon zawiadomienie w sprawie uszkodzenia mienia w Parku Strzeleckim – mówiła asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w rozmowie z miastoNS.pl.

Park Strzelecki przed zdemolowaniem (jesień 2017):

Zdemolowany Park Strzelecki:

Posprzątany Park Strzelecki:

 

MK
Fot. AM, MK

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź