miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zderzenie czołowo-boczne dwóch osobówek! Kierowcy w szpitalu [Zdjęcia]

0 1 707

W środę, 31 marca około godziny 6.10 zastępy straży pożarnej w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Rdziostowie (gm. Chełmiec). Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na łuku drogi doszło do zderzenia czołowo-bocznego dwóch samochodów osobowych: Seat i Daewoo.

 

Czytaj również: Weterynaria: 77 ognisk grypy ptaków w tym roku! Minister rolnictwa apeluje do hodowców drobiu

 

Pojazdami podróżowali sami kierowcy. Jeden z nich opuścił wrak o własnych siłach i znajdował się pod opieką osób postronnych. Drugi znajdował się w pojeździe, który ustawiony był na lewym boku. Obydwa pojazdy znajdowały się poza drogą.

 

 

Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu przedniej szyby samochodu Daewoo, wprowadzeniu ratownika do wnętrza pojazdu oraz ewakuacji na desce ortopedycznej osoby poszkodowanej. Równocześnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy drugiej osobie poszkodowanej.

Osoba ewakuowana z pojazdu została przeniesiona w bezpieczne miejsce. Przybyła na miejsce załoga karetki Pogotowia ratunkowego przejęła osobę poszkodowaną ewakuowaną z pojazdu. Dalsze czynności PSP polegały na wsparciu działań ratowników medycznych pogotowia oraz udzieleniu pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do karetki pogotowia. Kolejna karetka przejęła drugą osobę poszkodowaną.

Na drodze wprowadzono ruch wahadłowy. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Obaj mężczyźni zostali zabrani do szpitala. Działania strażaków trwały godzinę.

źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź