miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Żrąca substancja poparzyła dwóch mężczyzn! Kwas siarkowy w paczce kurierskiej

0 4 548
Dzisiaj (26 lutego) w jednej z firm kurierskich, na przesortowani wylał się kwas siarkowy. Jednego mężczyznę substancja żrąca poparzyła w nogi, drugi nawdychał się substancji i stracił przytomność. Obaj mężczyźni zostali przetransportowani do szpitala. W akcji ratunkowej uczestniczył helikopter LPR. Ulica Tarnowska (w ciągu DK 75) była zablokowana. 

 

Czytaj również: “Historia Starego Sącza w zarysie” – promocja książki Leszka Migrały

 

– W tej chwili substancja jest zneutralizowana, trwają czynności dochodzeniowe, żeby ustalić okoliczności tego zdarzenia. Wykonujmy czynności porządkowe. Ruch drogowy był zamknięty przez chwilę ze względu na wyznaczenie lądowiska dla śmigłowca LPR – informował Radio Kraków Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego straży pożarnej w Nowym Sączu.

Nagranie z akcji śmigłowca LPR

 

Około godziny 10.00 zastępy wchodzące w skład specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno – ekologicznego z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ulicy Tarnowskiej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że w sortowni firmy kurierskiej doszło do wycieku kwasu siarkowego z uszkodzonej paczki. Dwóch pracowników pracujących przy paczce zostało poszkodowanych przez wyciekający kwas. Strażacy udzieli im kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia karetek Pogotowia Ratunkowego. W związku z zaistniałą sytuacją kolejne dwie  osoby zgłaszały złe samopoczucie, którym również strażacy udzieli pomocy. Strażacy dokonali zabezpieczenia i neutralizacji rozlanego kwasu siarkowego. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został śmigłowiec LPR. Jednak dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione karetkami do szpitala. Czynności dochodzeniowe w celu ustalenia okoliczności zdarzenia  prowadzi Policja. Działania strażaków trwały trzy i pół godziny.

nagranie: czytelnik
fot. sadeczanin

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź