miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kulisy kariery Dawida Janczyka. Piłkarz wydał biografię!

0 852

W środę (19 września) premierę miała książka Dawida Janczyka, utalentowanego sądeckiego piłkarza. „Dawid Janczyk. Moja spowiedź” to rozliczenie się ze swoim życiem i karierą przez sportowca. Janczyk opisuje najmroczniejsze chwile, opowiada jak wpędził się w alkoholizm i o tym jak upadł na samo dno.

 

Czytaj również: Michał Szczygieł śpiewa z Chiarą Grispo z Włoch! [WIDEO]

 

Kariera Janczyka zaczęła się w Sandecji Nowy Sącz. Od 2005 roku grał w Legii Warszawa. Swój wielki talent pokazał na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie w 2007 roku, gdzie strzelił trzy gole w czterech meczach. Chciały go mieć u siebie takie kluby jak Atlético, czy Inter. Jednak trafił do rosyjskiego klubu CSKA Moskwa. To tam miał się rozwinąć i szlifować swój talent. Rzeczywistość okazała się być inna… Moskwa była początkiem końca. Piłkarz wpadł w nałóg alkoholowy i to doprowadziło go do degradacji.

Książka jest rozliczeniem się Dawida z własną przeszłością. To gorzka historia o samotności, niewłaściwym towarzystwie, wizytach w najlepszych nocnych klubach, łatwych pieniądzach, braku cierpliwości. Ale przede wszystkim o nałogu, przez który skończyła się jego kariera.

Książkę można kupić na stronie Wydawnictwa SQN oraz w księgarniach w całej Polsce.

Już wkrótce nasi Czytelnicy będą mieli okazję wygrać książkę Dawida Janczyka pt. Dawid Janczyk. Moja spowiedź. Śledźcie naszego Facebooka – miastoNS.pl, aby nie przegapić konkursu!

 

 

Klaudia Celusta

Źródło i fot.: Wydawnictwo SQN

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź