miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mgr MORS ponownie zachwyca! Praca „Quarantine in Poland” na ul. Wąskiej w Nowym Sączu [Zdjęcia]

0 454

Kolejne grafity pojawiło się na ul. Wąskiej w Nowym Sączu. Twórcą jest Mariusz Brodowski, szerzej znany jak mgr MORS, który jak zawsze swoim malunkiem stara się wpisać w aktualny nurt wydarzeń. Tym razem w „Galerii na Wąskiej” pojawił się bocian zamknięty w słoiku. Tytuł: „Quarantine in Poland”, technika: akryl, sprej, marker; wymiary: 195×107 cm. Jak Wam się podoba?

 

Czytaj również: Koral zlecił badania! 90% Polaków chce wspierać polskie firmy
poprzez częstszy zakup produktów – KLIK

 

 

Od dłuższego czasu możemy podziwiać jego graffiti, które na niewielkich rozmiarów ścianie regularnie obrazuje (komentuje) bieżące wydarzenia. W przeszłości mogliśmy tam oglądać murale patriotyczne, sportowe czy promujące wydarzenia kulturalne. Od wczoraj mieszkańcy miasta przejeżdżający tą najbardziej zatłoczoną ulicą w Nowym Sączu spoglądają na nowy obrazek przedstawiający maseczkę na twarz. Dzieło jest związane z sytuacją, która ma związek z epidemią Koronawirusa.

Twórczość Morsa rozpoczęła się pod koniec lat 90-tych. Pierwsze lata były to gównie graffiti. Dziś jest to szersza forma tworzenia. W malarstwie stara się łączyć różne techniki oraz wykorzystuję dostępne multimedia. W okresie letnim działa w przestrzeni miejskiej pracując przy wielkoformatowych obrazach, natomiast zimą tworzę małe obrazy na płótnie w pracowni malarskiej. Wiadukt na Węgierskiej to stały element jego sztuki.

 

 

Rafał Kmak
fot. archiwum | mgr Mors

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź