miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mgr Mors z nowym dziełem na Węgierskiej! Graffiti jak zwykle na czasie

0 428

Kolejne grafity pojawiło się na ul. Węgierskiej w Nowym Sączu. Twórcą jest Mariusz Brodowski, który jak zawsze swoim obrazem stara się wpisać w aktualny nurt wydarzeń. Tym razem na wiadukcie pojawiła się… maseczka na twarz. Jak Wam się podoba?

 

Czytaj również: Koncert w żeglarskim stylu! Szanty opanują Korzenną

 

Wiadukt na ul. Węgierskiej to miejsce, które słynie nie tylko z blokowania TIRów i częstych korków. Jest również miejscem, gdzie swoją twórczość prezentuje Mariusz Brodowski – dla większości znany jako mgr MORS.

Od dłuższego czasu możemy podziwiać jego graffiti, które na niewielkich rozmiarów ścianie regularnie obrazuje (komentuje) bieżące wydarzenia. W przeszłości mogliśmy tam oglądać murale patriotyczne, sportowe czy promujące wydarzenia kulturalne. Od wczoraj mieszkańcy miasta przejeżdżający tą najbardziej zatłoczoną ulicą w Nowym Sączu spoglądają na nowy obrazek przedstawiający maseczkę na twarz. Dzieło jest związane z sytuacją, która ma związek z epidemią Koronawirusa.

Twórczość Morsa rozpoczęła się pod koniec lat 90-tych. Pierwsze lata były to gównie graffiti. Dziś jest to szersza forma tworzenia. W malarstwie stara się łączyć różne techniki oraz wykorzystuję dostępne multimedia. W okresie letnim działa w przestrzeni miejskiej pracując przy wielkoformatowych obrazach, natomiast zimą tworzę małe obrazy na płótnie w pracowni malarskiej. Wiadukt na Węgierskiej to stały element jego sztuki.

 

Rafał Kmak
fot. archiwum | mgr Mors

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź