miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mystkowianie lecą do Moskwy?! Będą reprezentować Polskę w największej imprezie na świecie [Akcja społeczna]

1 708

35 osób członków Zespołu Regionalnego Mystkowianie z Mystkowa (gm. Kamionka-Wielka, pow. nowosądecki)zostało zaproszonych przez Międzynarodową Radę Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (CIOFF) do udziału w Folkloriadzie (największej imprezie folklorystycznej na świecie), która tym razem odbędzie się w rosyjskiej Ufie – 3000 km od Nowego Sącza. Organizatorzy przygotowali 10-dniowy plan koncertów po Republice Baszkiri oraz występ w Moskwie. Wylot zaplanowany jest na 1 lipca, a powrót na 11. – Będziemy tańczyć i śpiewać w dalekiej Rosji przez prawie 2 tygodnie. W folklorystycznej imprezie czterolecia będzie mógł wziąć udział tylko 1 zespół z Polski – informują członkowie zespołu.

 

Czytaj również: Przedsiębiorco zyskaj 500 tys. złotych na rozwój! Wkrótce „Bony na innowacje” na projekty badawczo-rozwojowe i ich wprowadzenie na rynek

 

Ogromna prośba o wsparcie! Do zaoferowania mamy mnóstwo niespodzianek zwianych z Mystkowianami oraz Rosją, a także wspaniałych i niezapomnianych chwil. Pomóżcie nam zebrać brakującą kwotę, resztę spróbujmy zorganizować sami. Głęboko wierzymy, że przez cały czas funkcjonowania naszego Zespołu spotkaliśmy tysiące wspaniałych ludzi, którzy zechcą nam teraz pomóc. Obiecujemy, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy by najwspanialej, najgłośniej i najbarwniej zaprezentować naszą polską kulturą, Sądecczyznę i nasz Mystków!

 

 

Finanse, brakuje 10 tys. złotych
Organizatorzy z Rosji gwarantują nam przelot na trasie Moskwa-Ufa-Moskwa, noclegi, wyżywienie, transport po Republice Baszkortostanu, a także całą stronę organizacyjną przedsięwzięcia. Szacujemy, że jest to z pewnością większa kwota wyższa niż 100 tysięcy złotych. W wyjeździe do Republiki Baszkortostanu, której stolicą jest Ufa może wziąć udział 35 osób. My pokrywamy m.in. koszty: przelotów na trasie Warszawa-Moskwa-Warszawa, dojazdu do i z lotniska, ubezpieczenia, testów na COVID-19 oraz inne koszty organizacyjne w Polsce. W sumie daje to kwotę ponad 64000 zł:

  • 42000 zł – bilety lotnicze na trasie Warszawa-Moskwa-Warszawa
  • 3000 zł – ubezpieczenie
  • 14000 zł – testy na COVID-19
  • 2500 zł – materiały promocyjne
  • 3000 zł – dojazd z i do lotniska w Warszawie

 

 

Działalność Zespołu w 95% finansowana jest przez jego członków, stąd też pokrycie we własnym zakresie kosztów wyprawy do Rosji jest niemożliwe. Najbliższe miesiące oprócz szlifowania naszej tanecznej i wokalnej formy, w całości poświęcimy na zbieranie potrzebnej kwoty. W planach mamy m.in. koncerty oraz wydarzenia promocyjne. Do spełnienia naszego marzenia brakuje nam jeszcze około 10000 zł

 

Link do zbiórki na wyjazd – KLIK

 

KIM SĄ MYSTKOWIANIE?
Działają od 1984 roku, najpierw powstała grupa dziecięca, która z czasem przekształciła się w dorosłą, która samodzielnie funkcjonuje od 2014 roku pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej oraz Stowarzyszenia Mystkowianie. Swoją siedzibę ma w Domu Ludowym w Mystkowie. Zespół prezentuje autentyczny taniec, śpiew i muzykę folkloru Lachów Sądeckich z pogranicza lachowsko – pogórzańskiego, zarówno w formie tanecznej, jak i obrzędowo-zwyczajowej. W tańcach Mystkowian dominują melodie i tańce grupowe oparte na rytmie walca o charakterze lirycznym, a także żywe tańce z podkładem muzycznym kontrabasu oraz klarnetu.

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. antyrusek !!! pisze

    nie pomagać , jeszcze w ruskich nas nie było !!!!

Zostaw odpowiedź