miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecka Biblioteka Publiczna jest jedną z najlepszych w Polsce

0 878

Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego przy ul. Franciszkańskiej w Nowym Sączu została wyróżniona w konkursie Mistrz Promocji Czytelnictwa 2017. Odznaczenie zostanie oficjalnie wręczone w maju, w trakcie Warszawskich Targów Książki.

Czytaj również: „Tryptyk Rzymski” w Centrum Sądeckiego Seniora [ZDJĘCIA]

– Nie osiągnęlibyśmy tego, gdyby nie zaangażowanie nowosądeczan i ich udział w organizowanych przez nas wydarzeniach. Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i zaufanie, jakim nas darzą. Zapraszam do korzystania z całorocznej oferty naszych placówek – powiedziała Barbara Pawlik, dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich doceniło nowosądecką bibliotekę za promocję literatury i pomysłowość w kreowaniu mody na czytanie. W ubiegłym roku zostało zorganizowanych ponad tysiąc spotkań i imprez czytelniczych dla różnych grup wiekowych. Uczestniczyło w nich w sumie blisko dwadzieścia tysięcy osób.

Sądecka Biblioteka Publiczna prowadzi m.in.: spotkania poetyckie, zajęcia z edukacji czytelniczej, konkursy literackie i plastyczne, spotkania literacko-muzyczne, warsztaty, gry i zabawy językowe, zajęcia z elementami biblioterapii i arteterapii, zajęcia teatralne, wystawy, konkursy fotograficzne, koncerty muzyczne oraz tematyczne prezentacje multimedialne.

Podczas majowych Targów Książki w Warszawie oficjalnie zostaną wręczone nagrody oraz wyróżnienia dla laureatów konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa 2017.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź