miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Tryptyk Rzymski” w Centrum Sądeckiego Seniora [ZDJĘCIA]

0 106

Poemat św. Jana Pawła II pt. „Tryptyk Rzymski” został wydany w 2003 roku, traktowany jest on jako przesłanie i poetycki testament. Arcydzieło papieża Polaka doczekało się już wielu różnych interpretacji. W Centrum Sądeckiego Seniora zaprezentowali je aktorzy Teatru Robotniczego działającego w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu.

Czytaj również: „Gdzie Ci Mężczyźni” w Centrum Sądeckiego Seniora [ZDJĘCIA]

W Centrum Sądeckiego Seniora przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu odbywają się przeróżne wydarzenia kulturalne. W środę (21 marca) aktorzy Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego zaprezentowali spektakl poetycki pt. „Tryptyk Rzymski”, którego autorem jest wielki Polak św. Jan Paweł II.

„Tryptyk Rzymski” (Medytacje) to poemat, który został wydany w 2003 roku w sześciu językach: polskim, niemieckim, angielskim, hiszpańskim, francuskim oraz włoskim.

Dzieło poetyckie Jana Pawła II składa się z trzech głównych części:

I – „Strumień” (Sekcje: Zdumienie, Źródło),
II – „Medytacje nad Księgą Rodzaju na progu kaplicy Sykstyńskiej” (Sekcje: Pierwszy Widzący, Obraz i podobieństwo, Prasakrament, Sąd),
III – „Wzgórze w krainie Moria” (Sekcje: Ur w ziemi chaldejskiej, Tres vidit et unum adoravit, Rozmowa ojca z synem w krainie Moria, Bóg przymierza).

Seniorzy mieli okazję wysłuchać „Tryptyku Rzymskiego” w reżyserii Janusza Michalika. Znakomita interpretacja poetyckiego dzieła została wzbogacona piękną muzyką oraz prezentacją multimedialną. Na scenie pojawili się aktorzy Teatru Robotniczego w składzie: Dorota Kaczmarczyk, Monika Ślepiak i Janusz Michalik.

Realizacją techniczną przedstawienia zajęli się: Tomasz Urbański oraz Michał Skoczeń.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź