miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeckie Dni Fotografii zakończyła okolicznościowa gala! [ZDJĘCIA]

0 435

W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury przy Al. Wolności w Nowym Sączu odbyła się uroczysta gala podsumowująca Sądeckie Dni Fotografii. Spotkanie z fotografią trwało aż trzy dni. Gościem specjalnym natomiast był artysta fotograf Czesław Czapliński.

 

Czytaj również: Kino: Szpieg, który mnie rzucił czyli nie ma sensu zgrywać Bonda w walce z zakochaną kobietą

 

W trakcie trwającego od 17 do 19 sierpnia spotkania z fotografią miały miejsce panele dyskusyjne, spotkania autorskie oraz warsztaty z fotografii reportażowej, krajobrazowej, studyjnej i podróżniczej. Poprowadzili je: Alicja Przybyszewska, Adam Mikołajczyk, Piotr Droździk, Katarzyna Bielak, Marcin Morański oraz Kamil Bańkowski. Czesław Czapliński – światowej sławy artysta fotograf, dziennikarz i autor filmów dokumentalnych był gościem specjalnym Sądeckich Dni Fotografii zorganizowanych w Miejskim Ośrodku Kultury.

Katarzyna Bielak poprowadziła ciekawe warsztaty z fotografii studyjnej pt. „Studium światła”. Omówiona została specyfikacja oświetlenia, budowa przestrzeni, a także obsługa sprzętu studyjnego. Uczestnicy mogli wykorzystać rodzaje światła i ich modyfikatory do pracy z modelką oraz produktem w fotografii reklamowej. Tła fotograficzne, softboxy, blendy – to tylko część zagadnień, które zostały poruszone podczas spotkania. Warto zaznaczyć, że poprowadziła je założycielka i wykładowca w Szkole Fotografii oraz prezes Stowarzyszenia Amatorów Fotografii działającego na Sądecczyźnie i w Krakowie. Specjalizuje się ona w fotografii kulinarnej oraz produktowej. Na co dzień wykorzystuje studium oświetlenia, nadając swoim pracom niepowtarzalny charakter.

Gala podsumowująca Sądeckie Dni Fotografii była okazją do wręczenia nagród oraz statuetek fotografom, którzy uczestniczyli w konkursie „Fotografia Miesiąca”. Ponadto wydarzenie uświetnił młody wokalista Przemysław Lipień oraz jazzband F&L Band.

– Wydaje się, że w dzisiejszych czasach każdy fotografuje. Nasza epoka niesie ze sobą dynamiczny rozwój multimediów i prowokuje, żeby fotografować i rejestrować. Każdy z nas, bo przecież sprzęt jest dostępny i na wyciągnięcie ręki, próbuje fotografować. Jednak nie wszyscy robimy to w pełni świadomie, z refleksją co do techniki, formy wyrazu, wyczucia artyzmu czy wrażliwości. Tymczasem jest grupa pasjonatów, którzy wymagają od siebie trochę więcej. Tego przykładem jest Sądecka Grupa Fotograficzna, której przewodzi Adrian Maraś – powiedział Wojciech Piech, zastępca prezydenta Miasta Nowego Sącza.

W niedzielnej gali wzięli udział m.in.: Wojciech Piech – wiceprezydent Miasta Nowego Sącza, Janusz Michalik – kierownik artystyczny Miejskiego Ośrodka Kultury, Michał Kądziołka – wiceprzewodniczący Rady Miasta, Patryk Wicher i Michał Mółka – przedstawiciele Stowarzyszenia “Orion” oraz Anna Pych i Maciej Rogóż – reprezentanci Grupy “My Kochamy Nowy Sącz”.

Agnieszka Michalik
Źródło: Organizatorzy
Fot.: Agnieszka Michalik, nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź