miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Spotkanie autorskie z Andrzejem Stasiukiem

0 271

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Andrzejem Stasiukiem, znanym i nagradzanym prozaikiem i eseistą. Spotkanie odbędzie się 9 listopada 2021 r. o godz. 17.00 w Sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim Ratuszu. Poprowadzi je prof. Wojciech Kudyba.

 

Czytaj również: Imiona i nazwiska 2866 ofiar Holokaustu na pomniku w Nowym Targu. Inicjatorem akcji sądeczanin Dariusz Popiela

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązują bezpłatne bilety wstępu, dostępne w wypożyczalni Biblioteki Głównej przy ul. Franciszkańskiej 11. Rezerwacja biletów oraz szczegółowe informacje: tel. 18 443-87-52 wew. 29.

Spotkanie z Andrzejem Stasiukiem zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki i odbywa się w ramach działających przy naszej bibliotece Dyskusyjnych Klubów Książki.

ANDRZEJ STASIUK (ur. 1960) – prozaik i eseista. Urodził się w Warszawie, od lat mieszka w Beskidzie Niskim. Autor książek Mury Hebronu, Dukla, Opowieści galicyjskie, Dziewięć, Jadąc do Babadagu, Taksim, Dziennik pisany później, Grochów, Nie ma ekspresów przy żółtych drogach, Wschód, Osiołkiem, Kroniki beskidzkie i światowe, Przewóz i innych.

Laureat wielu nagród, m.in. Nagrody Literackiej Nike (2005), Nagrody Literackiej Gdynia (2010), Nagrody Nowa Kultura Nowej Europy im. Stanisława Vincenza (2011), Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie literatury (2011), Nagrody Literackiej m. st. Warszawy (2015), Austriackiej Nagrody Państwowej w dziedzinie literatury europejskiej (2016), Nagrody im. Nicolasa Bouviera (2018) oraz nagrody Orzeł Stulecia (2021). Jego książki są tłumaczone na niemal wszystkie języki europejskie, a także na koreański.

Foto (c) Cai Caslavinieri

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź