miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zespół „Sądeczanie” koncertował z okazji 55. lat swojej działalności! [ZDJĘCIA]

0 887

15 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu, odbył się koncertu jubileuszowy zespołu regionalnego „Sądeczanie” z okazji 55-rocznicy jego powstania. Na uroczystości nie zabrakło oficjeli, którzy wręczyli jubilatom nagrody, wyróżnienia. Odczytano także listy gratulacje i życzenia.

 

Czytaj również: Ciężarówka Coca-Coli przyciągnęła prawdziwe tłumy na sądecki rynek! [WIDEO, ZDJĘCIA]

 

Zespół zaprezentował: Poloneza, Mazura, Krakowiaka Narodowego, Kujawiaka z Oberkiem, tańce lachowskie, wiązankę tańców ukraińskich. Po występie jubilatów, odbył się także występ Sądeckich „Oldbojów”.

Zespół Regionalny Sądeczanie uroczystym koncertem 15 grudnia świętował w Miejskim Ośrodku Kultury Jubileusz 55-lecia działalności artystycznej.

 

 

Zespół został założony w 1964 roku przez wybitnego znawcę folkloru lachowskiego i choreografa – Lidię Michalikowską. Przez zespół „przewinęło” się prawie 300 osób, wspaniałych tancerzy, śpiewaków i instrumentalistów, prowadzonych przez wybitnych choreografów i kierowników muzycznych. Przez 55 lat zespół kultywował tradycję poprzez przygotowanie – oprócz programów okolicznościowych – ocalonych od zapomnienia dawnych obrazków z życia codziennego takich jak np. „Wesele lachowskie”, ” kiszenie kapusty”, „Kumoszki”. Zespół otrzymał wiele nagród i wyróżnień festiwalowych działając na scenie krajowej i zagranicznej.

Dziś (18 grudnia) o godzinie 19:00, „Sądeczanie” po raz drugi wystąpią na deskach MOK-u.

 

 

Opr.: Marcin Cięciwa

Źródło: MOK w Nowym Sączu

Fot.: Andrzej Rams

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź