miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

18-letnia Emilka cierpi na raka pnia mózgu. W szpitalu napisała książkę

0 1 639

Ludomir Handzel Prezydent Nowego Sącza i Milenia Małecka-Rogal dyrektor Pałacu Młodzieży serdecznie zapraszają w poniedziałek 25 października o godzinie 16.00 na spotkanie z autorką książki, niespełna osiemnastoletnią Emilką Kantor. Cierpiąca na raka pnia mózgu Emilka w czasie pobytu w szpitalu napisała książkę wyjątkową „Autorka kolorowa”. Pełne barw i humoru wierszyki okraszone ilustracjami zaprezentują w Ratuszu dzieci i dorośli, którzy mocno wspierają Emilkę w jej walce o zdrowie.

 

Czytaj również: Chłopy do roboty! Kolejne rekolekcje dla młodych mężczyzn

 

Dziewczyna wielu talentów i ogromnego optymizmu wydała właśnie swoją pierwszą książkę, w której znajdziemy zabawne wierszyki o zwierzętach, warzywach i owocach, ale także ludziach. Wszystkie wesołe i kolorowe, takie jak Emilka. Jest wśród nich tylko jeden wiersz mówiący o tym z jakimi trudnościami Emilka obecnie się mierzy. Nadała mu tytuł ”Zły raczek”. Ale nawet tutaj znajdziemy dużą dozę nadziei.

„Tę historię opisuję,
Z myślą, że was podbuduje.
W walce swojej się wspierajmy
I pokonać się nie dajmy.”

Jedną z wielu osób zaangażowanych w powstanie „Książki wyjątkowej. Autorki kolorowej” była Ewa Stadtmüller autorka kilkuset książeczek dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Emilką, panią Ewą Stadtmüller i dziećmi z Pałacu Młodzieży.

źródło i fot.: Pałac Młodzieży

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź