miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Aniołki sądeckiej policji! To one na co dzień strzegą naszego bezpieczeństwa

0 3 594

Choć policjant to zawód w dalszym ciągu zdominowany przez mężczyzn, w szeregach sądeckiej Policji nie brakuje kobiet, które z dumą noszą policyjny mundur. Są także pracownice cywilne, dzięki którym możliwe jest sprawne funkcjonowanie jednostki. Łącznie w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu służy i pracuje 181 pań.

Czytaj również: W Nawojowej sukces goni sukces! To najlepsza szkoła ponadpodstawowa w regionie

Policjantki w sądeckiej jednostce stanowią 16% wszystkich funkcjonariuszy, z kolei na pracownice przypada aż 65% etatów cywilnych. Empatia, dbałość o detale i silne poczucie odpowiedzialności, które z natury cechują kobiety, są bardzo pomocne w ich codziennej służbie i pracy.

W Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu i w jednostkach podległych służbę pełni 81 funkcjonariuszek (najwięcej w Wydziale Prewencji – 33), które doskonale sprawdzają się w realizowaniu zadań formacji. Sądeckie policjantki są zdecydowane, odporne na stres, i choć niekiedy muszą podejmować stanowcze działania, są wrażliwe na ludzką krzywdę. Nasze panie są dzielnicowymi, prowadzą sprawy kryminalne, walczą z przestępczością gospodarczą, narkotykową i przeciwko mieniu. Można je spotkać w terenie, gdy pełnią służbę w patrolach, podczas kontroli drogowej pojazdów albo w czasie spotkań profilaktycznych. Prowadzą też sprawy związanie z wykroczeniami i pracują na stanowisku kierowania. Z powodzeniem sprawdzają się także na policyjnych stanowiskach kierowniczych.

Oprócz funkcjonariuszek, w sądeckiej Policji pracuje też 100 kobiet na stanowiskach cywilnych (najwięcej w pionie logistyki), wspomagając swoich umundurowanych kolegów i koleżanki. Ich rzetelna praca, ogromne zaangażowanie oraz umiejętności są bardzo ważne dla sprawnego funkcjonowania całej jednostki.

Źródło i fot.: KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź