miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Arkadiusz Mularczyk: Takich rzeczy nie robili nawet komuniści. „To potworne zdziczenie”

6 1 713

To niewyobrażalne, że w Polsce ludzie żyjący wśród nas dopuszczają się profanacji obiektów kultu religijnego. Powinni być z całą surowością ścigani. Zakłócanie mszy świętych, malowanie kościołów, to rzeczy, jakich nawet komuniści nie robili – mówił dzisiaj w Interi.pl poseł z ziemi sądeckiej Arkadiusz Mularczyk.

 

Czytaj również: Aleje Piłsudskiego do remontu! Od jutra jeden pas ruchu wyłączony! [Mapka]

 

Od ubiegłego tygodnia w całej Polsce trwają protesty, które wybuchły po wydaniu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prawa do aborcji. Nie ominęły one również Sądecczyzny. TK zdecydował, że przepis dopuszczający aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją, czytamy w Interii.pl

Decyzja TK wzburzyła dużą część środowisk kobiecych, które natychmiast wyszły na ulice. Protesty, mimo pandemii, odbywają się w całym kraju. Niezadowolenie kobiet odbija się głównie na partii rządzącej oraz Kościele katolickim. To pod te dwa adresy protestujący kierują najwięcej uwag.

“Potworne zdziczenie”
Są środowiska, które tylko potrzebują iskry. Wyrok TK był taką iskrą. Są środowiska, którym bardzo przeszkadza nauczanie kościoła i traktują go jako przeszkodę w realizacji celów ideologicznych. To, co dzieje się na ulicach, w odpowiedzi na decyzję TK, jest w mojej ocenie jedynie pretekstem do próby destabilizacji sytuacji społecznej w naszym kraju – uważa poseł Mularczyk.

Jego zdaniem środowiska wywołujące protesty to “część opozycji, środowiska LGBT, część mediów opozycyjnych oraz część środowisk międzynarodowych”. – Ten spór toczy się na linii wartości. Było to widoczne również w kampanii prezydenckiej – zauważa poseł.

Część protestów skupiła się na walce z Kościołem katolickim. Było to widoczne szczególnie w niedzielę, kiedy demonstranci próbowali wedrzeć się do świątyń, by zakłócić msze święte. Na drzwiach kościołów wymalowywano różne symbole, a np. w Krakowie zamazano tablicę upamiętniającą papieża Jana Pawła II.

To potworne zdziczenie jakichkolwiek zachowań społecznych nieprzyjętych w kulturze chrześcijańskiej. Takie obrazki widzieliśmy np. we Francji, gdzie mamy do czynienia z ekspansją islamu. To niewyobrażalne, że w Polsce ludzie żyjący wśród nas dopuszczają się profanacji obiektów kultu religijnego. Powinni być z całą surowością ścigani. Zakłócanie mszy świętych, malowanie kościołów, to rzeczy, jakich nawet komuniści nie robili podczas okupacji, a robią tak dziś młodzi obywatele – mówi Interi.pl Mularczyk.

 

Strajk kobiet w Nowym Sączu. Fot. Mateusz Indyk

 

“Straż narodowa”
W obronie Kościoła chcą stanąć działacze skupieni wokół Marszu Niepodległości. Ich lider, Wojciech Bąkiewicz, zapowiedział w poniedziałek stworzenie czegoś w rodzaju bojówki nazwanej przez niego “strażą narodową”. Jej członkowie mieliby bronić świątyń, by nie dostali się do nich demonstrujący.

To świetna inicjatywa. Spór ideologiczny wymyka się z kategorii partyjnych. Nie można go oceniać jako spór polityczny, bo jest głębszy – światopoglądowy. Dobrze, że są środowiska, które w sposób zupełnie bezinteresowny podejmują się w sposób czynny obrony obiektów kultu religijnego – przekonuje Mularczyk.

Istnieje natomiast obawa, że zorganizowana grupa przed świątyniami może wywołać jeszcze większą agresję, a między stronami może dochodzić do starć fizycznych.

Te osoby po prostu blokują dostęp do świątyń tym, którzy chcą naruszać praktykowanie kultu religijnego. Chrześcijanie mają prawo się bronić. Są środowiska, które w tę obronę chcą się włączyć, a ja osobiście to pochwalam i doceniam taką ideę – nie ukrywa Mularczyk.

źródło: Interia.pl
fot. archiwum miastoNS.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
6 Komentarze
 1. qwerty pisze

  Jako “zagorzały” pod publike i partie katolik plujesz jadem jeszcze bardziej niż ci ktorzy sa na ulicach 😉 Przypomnij sobie arusiu jak posądzasz sadeczan , dziennikarzy i cała reszte o swoje NIEpowodzenia 😉 nie nadajesz sie do niczego więc czas pogłaskac żonke i zejść na boczny tor gdzie twoje miejsce. typowy pisowski katolik a gdybys mógł to byś rzucil sie do gardła kazdemu kto ma jakieś ‘ale’ do twoich bzdur.. baaa nie twoich tylko podrzucanych przez karła
  “Tak nie robili nawet komuniści ?” Pokaż teczuszke kolego 😉 świat jest za mały na twoje zagrywki. Sącz już totalnie

 2. karol pisze

  Ogromnej większości z nas nie przeszkadza nauczanie kościoła, przeszkadza brak możliwości wyboru. Zapewne 99,5% ludzi którzy dzisiaj protestują przeciwko wyrokowi pani Przyłębskiej i składowi sędziów dublerów nigdy nie stanie przed dramatem wyboru którego się domaga. Ale chcą by ten wybór był. Arkadiuszu jesteś ZEREM, ignorantem i czopkiem Jarka. Siedzisz tam gdzie Ci ciepło i trochę ślisko ale to właśnie Tobie pasuje. Módl się by Jarosław nie wziął czegoś na przeczyszenie bo rozbijesz się o sedes.

 3. Łukasz pisze

  Popieram !! tak nie robili nawet komuniści. ale ty – zwykły podrzędny posełek już tak 😉 Tylko zosłaniasz się dobrem partii i swoim niedorozwinięciem. A tak przy okazji jak tam Suzuki żony ? Bo pieniążków z wyborów zostało 😉

 4. oficer prowadzący pisze

  Tak, tak Mularczyk! Pokaż teczkę!

 5. krawcowa pisze

  Popatrzcie na zdjęcie! Facet idzie na wywiad i już ma wzwód 🙂 Bo trzeba szyć portki u krawca i miejsce na szabelkę zostawiać! A nie sknerzyć i garniaki w auchan kupować. No gościa to podnieca erotycznie takie czopkowanie. Ciekawe co się z nim dzieje gdy widzi Karła Jarosława.

 6. Jan paweł 2 pisze

  PiSu już nie ma. Dla wszystkich – również dla nich – byłoby najlepiej, żeby dotarło to do nich jak najszybciej.
  Arkadiusz Czopku zmykaj chyżo!

Zostaw odpowiedź