miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Będą ćwiczyć za darmo! Fundacja Halny Niesie Zdrowie wspiera dzieciaki i młodzież z Nowego Sącza

0 2 313

Dzieci wszystkich Rodzinnych Domów Dziecka w Nowym Sączu (jest ich około 150) za darmo będą mogły korzystać z bogatego zaplecza sportowego Klubu Sportowego Halny. O inicjatywie poinformował nas Łukasz Pławecki, właściciel Fundacji i Klubu Sportowego Halny Nowy Sącz. Dzięki temu dzieciaki w trudnym okresie pandemicznym będą miały okazję do aktywizacji społeczno-sportowej. I to wszystko zupełnie za darmo!

 

Czytaj również: Płatności Polskim Bonem Turystycznym przekroczyły 2 mld zł

 

Moja Fundacja powstała po to żeby pomagać. Kiedy zadzwonił do mnie radny Tadeusz Gajdosz i zaprosił do Ośrodka Wsparcia i Terapii Rodzin, nie pytałem po co, wiedziałem że skoro on dzwoni, to trzeba tam jechać – mówi Łukasz Pławecki, właściciel fundacji Halny Niesie Zdrowie. – Dowiedziałem się, że dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka w większości nie mają możliwości korzystania z pozalekcyjnych zajęć, często nie mają jak nawiązać nowych kontaktów, znajomości. Nie mają jak spróbować aktywności fizycznej, profesjonalnych treningów, czy po prostu pójścia na siłownia – dodaje Pławecki.

Pławecki sam wyszedł z inicjatywa podczas spotkania. – Nie trzeba było mnie nawet pytać, sam wyszedłem z inicjatywą, zaproponowałe, że wszystkie dzieci mogą korzystać z obiektu klubu HALNY i jego oferty za darmo – mówi właściciel Klubu Sportowego Halny Nowy Sącz Łukasz Pławecki.

Dla najmłodszych będzie to nauka m.in. tańca, akrobatyki, karate, kickboxingu, dla starszych pozostałe sztuki walki, fitness i siłownia. Dzieci i młodzieży może być ponad 150. Lwia większość z nich nie miała okazji i szansy skorzystać z tego typu aktywności.

Informacja przesłana przez Ośrodek wsparcia i Terapii Rodzin w Nowym Sączu

W poniedziałek, 17 stycznia w Ośrodku Wsparcia i Terapii Rodzin w Nowym Sączu odbyło się spotkanie, które, mamy nadzieje, rozpocznie integrowanie lokalnego środowiska na rzecz wspierania rodzin zastępczych. Bardzo dziękujemy za obecność na spotkaniu Radnego Miasta Nowego Sącza Pana Tadeusza Gajdosza, właściciela Klubu Sportowego HALNY Pana Łukasza Pławeckiego oraz prezesa Stowarzyszenia Betlejem Pana Pawła Dziedzica.

Wyrażamy wdzięczność, że już po pierwszym spotkaniu rodziny zastępcze otrzymają konkretne wsparcie ze strony przedstawicieli sądeckiego biznesu.

Dzięki Łukaszowi wszystkie dzieci z rodzin zastępczych będą mogły korzystać nieodpłatnie z oferty klubu HALNY, która jest kierowana dla każdej grupy wiekowej począwszy od 4 roku życia.

Aktualnie w naszych 73 rodzinach wychowuje się 156 dzieci, dla których, zwłaszcza po okresie nauczania zdalnego, możliwość uczestniczenia we wszystkich formach aktywności oferowanych przez klub HALNY, będzie stanowić doskonałą alternatywę spędzania wolnego czasu.

Jako Ośrodek Wsparcia i Terapii Rodzin w Nowym Sączu, gorąco dziękujemy Panu Łukaszowi Pławeckiemu za okazane serce i otwartość na kolejne pomysły dalszej współpracy. Pracując na co dzień z rodzinami zastępczymi mamy świadomość jak wiele potrzeb i wyzwań wiąże się z pełnieniem tej funkcji. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni za gotowość do pomocy i współpracy.

Z wyrazami szacunku
Dyrektor OWiTR Henryk Leśniara

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź