miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Brak nowych przypadków koronawirusa na Sądecczyźnie spowodowany brakiem nowych testów? Sanepid podaje najnowsze dane!

0 2 954

Sanepid przekazał informacje związane z nowymi przypadkami korowirusa w Małopolsce. Raport po raz kolejny wygląda bardzo optymistycznie – brak nowych infekcji na Sądecczyźnie i w Nowym Sączu. Jednocześnie prezydent Nowego Sącza przedstawia statystyki związane z testami przeprowadzonymi wśród osób mieszkających na ziemi sądeckiej. – Sanepid zlecił 61 wymazów od osób poddanych kwaranatnnie lub izolowanych na naszym terenie – informuje prezydent Handzel. Obecnie w Małopolsce zdiagnozowano 327 zakażeń, na Sądecczyźnie 18. W kraju natomiast mamy 4102 przypadki, z czego 94 zakończyły się zgonem.

 

Czytaj również: Chór „Veraicon” z Bazyliki Świętej Małgorzaty
w Nowym Sączu śpiewa wspólnie, online! [Nagranie]

 

 –  Przekazujemy, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 8 osób. W tej grupie są 3 kobiety i 5 mężczyzn, w wieku od 34 do 70 lat, z Krakowa (2 osoby), Tarnowa (1 osoba), powiatu wielickiego (2 osoby), bocheńskiego (2 osoby) oraz nowotarskiego (1 osoba). 3 osoby z tej grupy są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 327 osób –  informuje Sanepid.

 

 

 – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Sączu od dnia 27 marca 2020 r. zleciła 61 wymazów od osób poddanych kwaranatnnie lub izolowanych. Zespół pobrał dotąd 19 wymazów od wyżej wymienionych osób. Do 4 kwietnia 2020 r., otrzymano 3 wyniki pacjentów, w czym 2 wyniki pozytywne jeden negatywny – informuje Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza. – Na dzień dzisiejszy kwarantanną decyzją Sanepidu w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim są 644 osoby (106 z Nowego Sącza), kwarantannie granicznej poddanych jest 2286 osób (340 w Nowym Sączu). Objęte nadzorem w mieście 6 osób, w powiecie 20. Zakażonych jest 18 osób, w tym w mieście 7 (dane nie zmieniły się od 29 marca 2020 r. – przyt. red.) –  dodaje.

Rafał Kmak
fot. archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź