miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Budżet Obywatelski 2021 przed nami! Na Dąbrówce już pracują nad projektem

0 392

Kilka dni temu przewodniczący Zarządu Osiedla Dąbrówka, Michał Kądziołka spotkał się z nowosądecką młodzieżą. Podczas dyskusji nawiązanej z młodymi, aktywnymi osobami omówiono zakres współpracy przy realizacji pomysłów do Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza 2021. Ustalono wspólnie, że zaproponowany projekt będzie spójny ze strategią rozwoju osiedla. 

 

Czytaj również: Sądeczanin, marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski z wizytą u prezydenta Polski Andrzeja Dudy

 

Z wielką radością przyjąłem zaproszenie na spotkanie od młodych mieszkańców naszego osiedla. Muszę przyznać, że doskonałe się do niego przygotowali. Przedstawili swój pomysł do budżetu obywatelskiego i co ciekawe trafili w przysłowiową “10” ponieważ jest on zgodny z naszą strategia rozwoju osiedla wdrażaną od wielu lat – informuje Michał Kądziołka. – To dlatego na naszym osiedlu tak wiele się dzieje bo wcześniej wszystko planujemy, ustalamy, działamy razem! Właśnie dlatego stworzyliśmy wspólnie strategię rozwoju aby m.in do budżetu obywatelskiego składać jeden wspólny wniosek by osiedle ciągle przyspieszało. Teraz młodzi idealnie wstrzelili się w nasze zamiary dlatego wspólnie zgłosimy ich inicjatywę. Na te chwilę za wcześnie, aby o tym mówić pracujemy już nad projektem i dokumentacją. Gratuluję młodzieży i ich rodzicom. Cieszę się, że mieszkańcy Dąbrówki tak odpowiedzialnie podchodzą do tematu. Osiedle Dąbrówka Przyśpiesza, Pomaga i TRZYMA SIĘ RAZEM.

Budżet Obywatelski 2020
Na realizację zwycięskich projektów miasto przeznaczyło  w 2020 roku łącznie 3 180 000 zł. Było to o 1 180 000 zł więcej w stosunku do roku 2019. Kwoty przypadające dla każdego osiedla w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowego Sącza, można zobaczyć zależały od wielkości osiedla. 

Nabór wniosków w edycji BO2021 rozpocznie się w czerwcu i potrwa do lipca. Podanie ostatecznej listy projektów poddanych pod głosowanie budżetu obywatelskiego zaplanowano na połowę września. Głosowanie nad propozycjami zgłoszonymi przez mieszkańców odbędzie się między w październiku. Wyniki zostaną ogłoszone do końca października br.

źródło i fot. Facebook

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź