miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ćwiczenia służb mundurowych pod kryptonimem „Konwój 2018” [ZDJĘCIA]

0 525

We wtorek (9 października) kampus Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, znajdujący się przy ulicy Kościuszki, stał się poligonem doświadczalnym dla Policji, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Granicznej i Pogotowia Ratunkowego.

 

Czytaj również: [Z OSTATNIEJ CHWILI]: Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu ul. Witosa i Barskiej! Jedna osoba w szpitalu [ZDJĘCIA]

 

„Scenariusz”, jaki mieli odegrać funkcjonariusze uczestniczący w szkoleniu, polegał na próbie zapobiegnięcia odbiciu więźniów z konwoju zmierzającego do zakładu karnego. Operacja rodem z planu filmu sensacyjnego, obejmowała ostrzelanie samochodów Służby Więziennej i Straży Granicznej transportujących osadzonych. Jeden z ostrzelanych wozów wjechał do rowu uderzając w drzewo. Autobus jadący z naprzeciwka chcąc uniknąć kolizji, także wjechał do pobliskiego rowu.

 

 

Obecni na miejscu zdarzenia funkcjonariusze, zabezpieczyli teren i powiadomili odpowiednie służby, które w niedługim czasie pojawiły się na miejscu, by wspomóc swoich kolegów w opanowaniu sytuacji oraz udzielić pomocy poszkodowanym.

 

 

 

Ćwiczenia były częścią Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Ratownictwo medyczne w służbach mundurowych” i miały na celu polepszenie współpracy pomiędzy poszczególnymi oddziałami służb ratunkowych w sytuacjach realnego zagrożenia.

 

 

Opr.:  Marcin Cięciwa

Źródło i Fot.: Komenda Miejsca Policji w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź