miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dom Pomocy Społecznej na ul. Nawojowskiej ma szansę na renowację?

0 705

Rewitalizacja Domu Pomocy Społecznej przy ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu jest niezwykle potrzebna i jest zaczątkiem przemian w strukturze miejskiej. Praca dyplomowa Eweliny Jończyk pt. „Dom Pomocy Społecznej w Nowym Sączu – Transformacje” otrzymała wyróżnienie jako jedna z najlepszych w 2017 roku. Opracowana została w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i być może zostanie zrealizowana w przyszłości w Nowym Sączu.

 

Czytaj również: Trwa rewaloryzacja i zabezpieczanie ruin zamku [ZDJĘCIA]

 

Ewelina Jończyk, autorka nagrodzonego projektu uważa, że obiekty takie jak Dom Pomocy Społecznej w Nowym Sączu powinny przejść gruntowną modernizację w celu dostosowania ich do potrzeb osób starszych. Obecna funkcja budynku ogranicza się do zaspokojenia podstawowych potrzeb przebywających tam ludzi przewlekle chorych. W pracy dyplomowej zaproponowane zostało m.in. powiększenie kubatury obiektu w celu stworzenia strefy aktywności seniora. Ponadto dom ma zostać udostępniony dla osób z zewnątrz.

Pomysłodawczyni projektu ustawicznie poszerza swoją wiedzę i doświadczenie poprzez liczne praktyki zawodowe, m.in. w Bunkrze Sztuki czy też biurze projektowym HAJA Studio. Posiada ona zmysł plastyczny nabyty w czasie studiów w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, na Wydziale Architektury Wnętrz. Praca dyplomowa Eweliny Jończyk powstała pod kierunkiem dr hab. Beaty Gibała-Kapeckiej. Otrzymane wyróżnienie to powód do dumy.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: WAiB UM NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź