miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Firma Solgro wspiera rozwój edukacji! Powstała pracownia OZE

0 1 561

Dzięki współpracy z firmą Solgro Polska Nowy Sącz wzbogacił się o kolejną pracownię edukacyjną. Przypomnijmy, w lutym br. uruchomiono Pracownię obrabiarek sterowanych numerycznie oraz Pracownię automatyki przemysłowej. Kilka dni temu oddano do użytku nowoczesną Pracownię Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Powstała ona dzięki współpracy, którą z firmą Solgro rozpoczęto w marcu br. Pracownia powstała w Centrum Kształcenia Zawodowego w Nowym Sączu, mieszczącego się przy ul. Zamenhofa 1.

 

Czytaj również: Sądecka firma na InterSolar! Solgro Polska gości w Monachium na prestiżowych targach

 

Jest to wyjątkowa pracownia, w której powstanie zaangażowano środki budżetu miasta Nowego Sącza, środki pochodzące z UE oraz podmiotu prywatnego. Firma Solgro z siedzibą w Paszynie (gm. Chełmiec) przekazała do pracowni kompletny zestaw instalacji fotowoltaicznej, na którym uczniowie ćwiczą umiejętności montażu paneli PV, instalacji elektrycznej systemu oraz jego uruchamiania.

Uroczystego przecięcia wstęgi i otwarcia pracowni w Nowym Sączu dokonali Prezydent Miasta Nowego Sącza – Ludomir Handzel, prezes MPEC w Nowym Sączu – Paweł Kupczak, Przewodniczący Komisji Edukacji – Grzegorz Ledziński oraz dyrektor Centrum – Marek Aleksander. W wydarzeniu uczestniczył również wiceprezes MPEC – Andrzej Brzeziński, przedstawiciel Solgro – Krzysztof Pierzchała oraz nauczyciele Centrum.

 

 

Oprócz urządzeń przekazanych przez Solgro w pracowni zorganizowano stanowiska: instalacji i konfiguracji pomp ciepła typu split, systemu siłowni wiatrowych z poziomą i pionową osią obrotu, układu kolektorów słonecznych płaskich i próżniowych z grupą pompową oraz układów klimatyzacji. Pracowania wyposażona jest również w stanowiska monterskie instalacji centralnego ogrzewania w technologii zgrzewanej, lutowanej i skręcanej.

Centrum ma ambicję stać się rozpoznawalnym ośrodkiem na Sądecczyźnie kształcącym profesjonalistów, którzy z powodzeniem znajdą zatrudnienie na lokalnym rynku pracy. Posiadamy odpowiednie zasoby techniczne oraz przede wszystkim wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycieli i instruktorów legitymujących się bogatym doświadczeniem praktycznym. Otwieramy się na nowe wyzwania i na konstruktywną współpracę z lokalnym przemysłem, otoczeniem nauki i biznesu oraz społeczeństwem – mówi nam Marek Aleksander, dyrektor Centrum.

Uzupełnieniem realizacji wysokiej jakości kształcenia dla potrzeb lokalnego rynku pracy będzie możliwość skorzystania z zasobów Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu. MPEC będzie stanowiło uzupełnienie laboratorium o instalację biomasową oraz nowobudowaną instalację kogeneracji gazowej.

Otwarcie pracowni uzupełniono nawiązaniem współpracy z MPEC. Przedmiotem współpracy na mocy podpisanego porozumienia będą m.in. wizyty studyjne, realizacja praktyk zawodowych, szkoleń oraz zajęć tematycznych zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli Centrum oraz prowadzenie wspólnych inicjatyw popularnonaukowych z zakresu energetyki dla lokalnej społeczności.

Firma Solgro Polska mocno kładzie nacisk na dobre praktyki. Dobre praktyki w naszym wykonaniu to m.in. wspieranie lokalnych inicjatyw społecznych, edukacyjnych, sportowych i kulturalnych. Warto zaznaczyć, że Solgro od roku współpracuje z zespołem Sandecji Nowy Sącz, Amator Paszyn oraz wspiera zmagania skoczka narciarskiego Pawła Wąska. Jest również jednym ze sponsorów gal MMA i bokserskich organizowanych na Sądecczyźnie – mówi Konrad Mordarski, współwłaściciel marki Solgro.

Misją Centrum Kształcenia Zawodowego w Nowym Sączu jest uzyskanie wysokiego poziomu zadowolenia i spełnienia oczekiwań uczniów, słuchaczy oraz pracowników CKZ poprzez świadczenie najlepszej jakości usług edukacyjnych kształtujących kompetencje i kwalifikacje zawodowe oraz mających wpływ na poprawę ich sytuacji zawodowej

CKZ w Nowym Sączu jest placówką oświatową, która świadczy najlepszej jakości usługi edukacyjne w regionie zapewniające:

  • wyposażenie uczniów w praktyczne kompetencje i kwalifikacje zawodowe w obszarze elektryczno-elektonicznym
    oraz mechatronicznym, budowlanym
  • przygotowanie rzetelnych pracowników, świadomych konieczności samorealizacji i uczenia się przez całe życie w celu poprawy swojej sytuacji zawodowej i osobistej.
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź