miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Fryzjerstwo – moje życie, moja pasja

1 2 737

Monika Krawiec – Mistrz Fryzjerstwa, stylistka, właścicielka Awangarda Hair&Beauty. Od 15 lat kreuje wizerunek poprzez indywidualny dobór i stylizację fryzur. Stworzyła zespół profesjonalistów, którzy wierzą, że fryzjerstwo może być nie tylko rzemiosłem ale i sztuką na najwyższym poziomie. Swoją wiedzę i umiejętności przekazuje również prowadząc kursy i szkolenia fryzjerskie.

Własną pracą i zaangażowaniem stworzyłaś niezwykły salon, miejsce, gdzie każdy może poczuć się wyjątkowo. Jak zatem wyglądały twoje początki?
Tworzenie i projektowanie zawsze było moją pasją. Bardzo interesowałam się modą i najnowszymi trendami, więc kiedy zastanawiałam się nad wyborem drogi zawodowej wybrałam fryzjerstwo, a w 2002 roku otworzyłam pierwszy salon. Tworząc markę Awangarda zawsze celowałam w najwyższy poziom, zarówno usług jak również wyposażenia i sprzętu fryzjerskiego. Awangarda wzięła się właśnie z połączenia moich pasji i chęci stworzenia wyjątkowego miejsca.

Czego mogą oczekiwać klienci, odwiedzający twój salon?
Do każdego klienta pochodzę indywidualnie. Nigdy nie działam szablonowo, ponieważ każdy jest inny. Tworzenie wizerunku klienta jest dużym wyzwaniem ale też tym co uwielbiam robić. W Awangardzie strzyżenie to nie tylko usługa, u nas chęć zmiany fryzury jest zaledwie początkiem. Słucham swoich klientów aby spełnić ich oczekiwania, proponuję odpowiednie stylizacje i odradzam takie, które do nich nie pasują. Analizuję również stan skóry głowy i włosów oraz doradzam, co można zrobić aby włosy były ładniejsze, grubsze i bardziej lśniące a skóra zdrowsza. Takie samo podejście reprezentuje cały mój zespół. Zadowoleni klienci i ich pochwały dają niesamowitą energię do dalszego rozwoju i satysfakcje z dobrze wykonanej pracy.

Śmiało można powiedzieć, że w swoim salonie oferujesz Sądeczanom, a z tego co słyszałam nie tylko im, usługi fryzjerskie na światowym poziomie.
W 2008 roku obroniłam tytuł Mistrza Fryzjerstwa, ale nie poprzestałam na tym. Swoje umiejętności doskonalę w najlepszych akademiach fryzjerskich na świecie m.in. w Toni&Guy oraz Vidal Sassoon. W salonie jesteśmy także na bieżąco, nie tylko z nowinkami w zakresie mody i stylizacji, ale także w kwestii sprzętu fryzjerskiego i kosmetyków do pielęgnacji włosów. Co więcej, korzystamy z najlepszych marek, jakie są dostępne na rynku i jako jedyni w tym regionie współpracujemy z ekskluzywną marką Kerasilk.

W minionym roku miałaś okazję znaleźć się w elitarnym gronie fryzjerów z całej Polski i wyjechać do Tajlandii.
„Hair Live. Wystylizuj z nami świat – Tajlandia” był to autorski projekt Akademii Babicz. Podczas wyjazdu wraz z grupą fryzjerów z całej Polski oraz stylistami, fotografami i wizażystami współtworzyliśmy kolekcję na 2018 rok. Była ona podzielona na dwa trendy: streetowy, czyli uliczny oraz świątynny czyli wieczorowy. Stylizacje były wykonywane na tajskich modelkach, a efekty tych prac z całej kolekcji można podziwiać nie tylko w Internecie ale także w czasopismach branżowych. Dużą atrakcją stanowiącą także niemałe wyzwanie była gra terenowa „Surviwal Hair” zorganizowana na wzór programu Azja Express. Naszym zadaniem było wykonanie stylizacji włosów z użyciem lokalnych kwiatów, owoców czy muszli zebranych nad morzem. Fryzury mieliśmy wykonać w określonym czasie na „złapanych” po drodze modelkach w konkretnej lokalizacji końcowej. Jednogłośnie zwyciężyła drużyna, w której się znajdowałam. Współpraca z tymi ludźmi była dla mnie ogromnym wyróżnieniem oraz szansą na zdobycie cennego doświadczenia.

Jakie są twoje największe osiągnięcia?
Na pewno moim największym sukcesem jest stworzenie od podstaw własnej marki. Awangardę zbudowałam własną pracą, zaangażowaniem i własnymi środkami. Za kolejne bardzo duże osiągnięcie uważam także to, że od 15 lat utrzymuję się i świetnie prosperuję w Nowym Sączu. Moja praca jest moją pasją, kocham to, co robię i to jest dla mnie wielki sukces.

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Tadeusz pisze

    Brawo Mona!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.