miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gra miejska Tropiciele w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

0 853

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu wzięli udział w grze miejskiej pod hasłem Tropiciele. W tym roku placówka oświatowa obchodzi jubileusz 175-lecia istnienia i dlatego organizowane są przeróżne inicjatywy z tej okazji, w celu prezentacji kreatywności szkoły.

 

Czytaj również: Tarcza Herbowa dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Sączu

 

W czwartek (10 maja) od godz. 8:30 do 10:30 rozegrana została gra miejska Tropiciele na terenie miasta Nowego Sącza. 25 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej zaangażowało się w rozszyfrowywanie zagadek historycznych, które ukryte zostały w sądeckich zabytkach. Rywalizacja była wspaniałą okazją do zabawy na świeżym powietrzu.

Jedno z zadań w trakcie gry miejskiej brzmiało:

„Niedaleko Kościoła Ojców Jezuitów znajduje się odnowiony niedawno Plac 3 Maja z tablicą informacyjną i pomnikiem marszałka sejmu czteroletniego Stanisława.

Przejdźcie na Plac 3 Maja, jeśli nie wiecie, gdzie znajduje się plac, spójrzcie na mapę! Odnajdźcie tablicę upamiętniającą ofiary holokaustu.

Jaka granica przebiegała przez ten plac w latach 1941-1942?”

Zakończenie rozgrywek było niezwykle przyjemne, ponieważ wiązało się z rozdaniem przez opiekunów pamiątkowych dyplomów dla uczestników zabawy. Dla dzieci przygotowane zostały również drobne upominki, które były zwieńczeniem gry miejskiej Tropiciele.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik, Agnieszka Czeluśniak (nauczycielka)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź