miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jedzie na rowerze aż do Turcji – po drodze odwiedził Nowy Sącz

0 530

Paweł Małaszko po raz drugi odwiedził Nowy Sącz. Tym razem nasze Miasto było przystankiem podczas rowerowej wyprawy do Turcji. Tak jak w roku ubiegłym rowerzysta wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Prezydent Ludomir Handzel wraz z zastępcą prezydenta Magdaleną Majką przywitali rowerzystę i życzyli udanej wyprawy.

 

Czytaj również: Płatności Polskim Bonem Turystycznym przekroczyły 2 mld zł

 

Paweł Małaszko w trasie jest od 6 stycznia. Dziennie przejeżdża około 100 km. Kolejny etap to granica państwa koło Ustrzyk Dolnych i Ukraina. A potem łukiem Karpat przez Ukrainę, Rumunię w kierunku Bułgarii i do Turcji. Tam odwiedzi Istambuł, przekroczy Bosfor i wjedzie do Izmiru.

W taką podróż rowerem? To dopiero musi być sprzęt! – Nie poruszam się szybko. Rower waży ponad 50 kg z całym sprzętem. Jeden z kolegów, widząc go, napisał, że musi go pokazać żonie, żeby zobaczyła, jak należy spakować się na urlop – mówi Paweł Małaszko. – Jestem przygotowany na dwa miesiące życia: mam odzież, kuchenkę, suchy prowiant, śpiwór, namiot, materac, kurtkę puchową. Mam nawet dodatkową parę butów, kosmetyczkę… To minimalistyczny dom na dwóch kołach.

Cieszę się, że po raz drugi możemy pana powitać w Nowym Sączu. Jestem pełen podziwu tego wyzwania. Dziękujemy za wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – powiedział prezydent Ludomir Handzel.

źródło i fot.: Biuro Prasowe UM

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź