miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejne oczyszczacze powietrza w sądeckich placówkach!

1 251
W ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego (BO) we wszystkich salach Szkoły Podstawowej nr 1 zamontowane zostały oczyszczacze powietrza. To dzięki projektowi Fundacji Nowe Kierunki, który złożyli do BO. Urządzenia nie tylko zwalczają SMOG, ale także wirusy i bakterie.
 

 

Udało się zakupić kolejne oczyszczacze powietrza w ramach projektu „Kierunek: Zdrowy oddech dla dzieci z Nowego Sącza”, który zgłosiliśmy w ubiegłym roku do Budżetu Obywatelskiego. Tym razem urządzenia trafiły do wszystkich sal lekcyjnych w Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sączu. Oczywiście urządzenia są wielofunkcyjne – nie tylko zwalczają SMOG, ale również zabijają bakterie, roztocza, wirusy i grzyby. Dzięki jonizacji usuwają też alergeny. Co ważne, pieniądze z Budżetu Obywatelskiego pozwoliły na zakup zapasu filtrów na około 5 lat – informują organizatorzy głosowania, fundacja “Nowe Kierunki”.

 

 

Mieszkamy w bardzo zanieczyszczonym mieście i chcielibyśmy pomóc przynajmniej w małym stopniu, żeby dzieci w szkole miały czyste powietrze. Wpadliśmy na pomysł, żeby zrobić projekt, udało się wygrać – informuje Anita Zontek, wolontariuszka Fundacji Nowe Kierunki.

Wcześniej urządzenia trafiły do Miejskiego Żłobka numer 3, a w kwietniu powinny do Pałacu Młodzieży i Szkoły Podstawowej numer 15. 

źródło: Facebook

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Kamila pisze

    Sama zastanawiam się nad zakupem oczyszczacza powietrza. Póki co mam iRobota z filtrami, który mi wystarcza.

Zostaw odpowiedź