miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Koncert charytatywny i aukcja na rzecz Tomka Brzeskiego

0 1 112

Za niespełna miesiąc odbędzie się specjalny koncert charytatywny połączony z aukcją na rzecz Tomka Brzeskiego w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. W trakcie koncertu na scenie wystąpi Ricardo Styła, Waldemar Gołębski oraz Bohater, a podczas licytacji zostanie wystawionych 27 przedmiotów.

 

Czyta również: Pomóżmy Kasi walczyć z chorobą!

 

Tomasz Brzeski to sportowiec z Nowego Sącza, który 1 kwietnia ubiegłego roku podczas 8. Zawodów w Skialpinizmie w Zakopanem uległ ciężkiemu wypadkowi i doznał poważnego urazu głowy. Udało mu się wygrać walkę o życie, szczęśliwie przejść zabieg rekonstrukcji czaszki i dzisiaj może już chodzi. Jednak droga do pełnej samodzielności jeszcze długa. Przed Sądeczaninem jeszcze dużo pracy, a specjalistyczna rehabilitacja, której wymaga, jest kosztowna.

Aby pomóc Tomkowi Brzeskiemu stowarzyszenie „Krzysiek Pomaga Pomagać” przy współpracy z Urzędem Miasta Nowego Sącza i Muzeum Okręgowym organizują koncert z aukcją charytatywną. Wydarzenie odbędzie się 14 kwietnia w Miasteczku Galicyjskim, a w trakcie jego trwania wystąpią: Ricardo Styła, Waldemar Gołębski oraz Bohater. Podczas licytacji zostanie wystawionych 27 przedmiotów, wśród których znajdują się m.in. dzieła sztuki, książki o tematyce górskiej i sprzęt sportowy. Wydarzenie poprowadzi Mateusz Janicki wraz z Karolem Stojowskim.

Katalog aukcyjny zostanie zaprezentowany pod koniec marca na stronie www.krzysiekpomaga.org, co umożliwi elektroniczną licytację do dnia poprzedzającego koncert. Dalszy ciąg licytacji będzie miał miejsce podczas imprezy 14 kwietnia, a pod koniec marca zostanie również uruchomiona elektroniczna rezerwacja wejściówek na koncert.

Do tej pory w ramach pomocy dla Tomasza Brzeskiego, Stowarzyszenie „Krzysiek Pomaga Pomagać” zorganizowało w tym roku zawody narciarskie w Suchem koło Poronina, z których uzyskano 10 tysięcy zł oraz koncert wraz z aukcją w Krakowie, z których dochód wyniósł około 20 tysięcy zł.

 

 

Opr. MK
Źródło: nowysacz.pl
Fot: Facebook Tomek Brzeski

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź