miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Koniec z parkowaniem przy ul. Długosza? Nadchodzą zmiany!

2 1 052

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu wydał decyzję o zmianie organizacji ruchu w ciągu ul. Długosza. Nastąpi ograniczenie parkowania w okolicy Plant, w związku z powstającymi zatorami oraz zaistniałą koniecznością poprawy bezpieczeństwa.

Czytaj również: Startuje czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego!

– Przychylając się do interwencji radnych miasta Nowego Sącza oraz w nawiązaniu do utworzenia nowych miejsc parkingowych przy ul. Bulwar Narwiku planuje się ograniczenie parkowania w przekroju ul. Długosza w okolicy Plant (parkowanie po lewej stronie ulicy) poprzez likwidację tabliczki umieszczonej pod znakiem B-36 o treści: „obowiązuje w godzinach od 6:00 do 8:00 i 15:00 do 17:00” i zastąpienie jej tabliczką: „nie dotyczy sobót, niedziel oraz świąt” poinformował Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu.

Dokonana została obserwacja parkujących samochodów w ciągu ul. Długosza i na jej podstawie ustalone zostało, że w przeważającej większości jest to parkowanie długotrwałe.

Wprowadzone rozwiązania upłynnią ruch zwłaszcza w ciągu ul. Długosza na odcinku pomiędzy ul. Mickiewicza a ul. Konarskiego oraz przyczynią się do poprawy przejezdności autobusów komunikacji zbiorowej. Zmiany są również podyktowane przygotowaniem do zmian organizacji ruchu wprowadzanych w związku z remontem ul. Długosza na odcinku od ul. Nawojowskiej do ul. Mickiewicza.

W pobliżu znajduje się parking na terenie dawnej Straży Pożarnej, a do nowego parkingu przy ul. Bulwar Narwiku jest ok. 300 metrów. Zmiana organizacji ruchu nastąpi na przełomie lutego i marca.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. keisyr pisze

    Jedna z nielicznych dobrych decyzji Dyrektora MZD w Nowym Sączu
    Pierwszeństwo w poruszaniu się po centrach miast ma komunikacja zbiorowa (miejska, taxi) Jezeli samochody osobowe utrudniają poruszanie się pojazdów komunikacji zbiorowej to powinny zostać usunięte. Dozwolona powinna być tylko dostawa towaru. Klienci instytucji ulokowanych przy ulicy Długosza mogą do nich sie dostać autobusami MPK lub taxi

  2. Michał Trzetrzewina pisze

    W końcu. I tak nikt tych zakazów w ciagu dnia nie przestrzegał. I nikt nie egzekwował…

Zostaw odpowiedź