miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Konspol oficjalnie sprzedany! 100% udziałów firmy trafiło do światowego giganta

1 1 702

Cargill sfinalizował przejęcie polskiej grupy Konspol. Transakcja, o której informowano we wrześniu, a którą sfinalizowano pod koniec grudnia, rozszerza działalność spółki Cargill w branży drobiarskiej.

 

Czytaj również: Na Osiedlu Helena rozpoczęły się inwestycje oświetleniowe!

 

Na mocy porozumienia Cargill nabył 100% udziałów w spółce Konspol Holding Sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Sączu, a także pełen asortyment jej produktów, w tym marki własne oraz prywatne. Cargill pozyska również nową bazę klientów i dostawców.

Połączenie przedsiębiorstw Konspolu i Cargill Global Poultry zwiększa możliwości ekspansji na rynkach europejskich i światowych – powiedział Chris Langholz, prezes Cargill Global Poultry. – Konspol jest spółką szczególną, pragniemy kontynuować jej 40-letnią historię sukcesów oraz zapewnić, że jej dalsza działalność prowadzona będzie w zgodzie z wartościami, dzięki którym Cargill odnosi sukcesy.

W ramach przejęcia Cargill nabędzie należącą do Konspolu mieszalnię pasz, pięć ferm broilerów oraz dwa kompleksy przetwórstwa drobiu. Przejęcie zwiększa moce produkcyjne i możliwości eksportowe Cargilla oraz zbliży Cargill do obecnych klientów, aby oferować im rozszerzony portfel produktów z mięsa drobiowego.

Cargill to firma o ogromnym dorobku i globalnym zasięgu. Jest jednak przedsiębiorstwem prywatnym i pozostaje w rękach rodziny. W trakcie negocjacji miałem okazję przekonać się, że podzielamy wiele wartości. Jestem przekonany, że to najlepsza gwarancja przyszłości KONSPOLU, który, wraz z rodziną, rozwijam od niemal 40 lat – mówi Kazimierz Pazgan, założyciel Grupy KONSPOL.

Cargill przejmie także 1 700 pracowników Konspolu, których przejście spowoduje wzrost liczby pracowników giganta w Polsce do ponad 3 400. Cargill Global Poultry zatrudnia obecnie ponad 35 000 pracowników w 14 krajach.

Opr. Marek Jaśkiewicz
Źródło: Cargill
fot. arch.

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Znawca pisze

    Znając Hamerykańską politykę wszyscy do zwolnienia 😀

Zostaw odpowiedź