miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krzysztof Głuc kandydatem na prezydenta Nowego Sącza?

1 2 591

Wciąż nie znamy nazwiska kandydata na prezydenta Nowego Sącza z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach. Na przedwyborczej giełdzie przewijały się już różne osobistości, jednak obecnie najpoważniejsza wydaje się być kandydatura Krzysztofa Głuca, którego zarekomendować miał sam prezydent Ryszard Nowak.

 

Czytaj również: Wielkie dziury i ciężki sprzęt – przygotowania do budowy Mostu Heleńskiego trwają! [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

Obecny włodarz Nowego Sącza otwarcie przyznał w wywiadzie dla Gazety Krakowskiej, że zaproponował władzom Prawa i Sprawiedliwości kandydaturę Krzytofa Głuca. Sam zainteresowany przyznał, że czuje się wyróżniony, jednak ostatecznej decyzji jeszcze w tej sprawie nie podjął.

Krzysztof Głuc w Nowym Sączu znany jest głównie z pracy w spółce Sądeckie Wodociągi, gdzie jeszcze do niedawna piastował stanowisko wiceprezesa zarządu ds. Strategii i Rozwoju. Jakiś czas temu poświęcił się pracy w Katedrze Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jak sam przyznaje, obecnie bliżej mu do nauki, niż do polityki, jednak nie boi się nowych wyzwań.

Dr Krzysztof Głuc jest specjalistą w zakresie polityk publicznych, zarządzania strategicznego i integracji europejskiej. To swoisty menadżer z niezwykle nowoczesną wizją rozwoju miast, którą chętnie dzieli się podczas licznych wykładów naukowych i programów telewizyjnych, gdzie pojawia się w roli eksperta.

 

Jego śmiałe teorie, związane z przyszłością metropolii i jej mieszkańców, cytowane są nawet przez najbardziej popularnych polskich youtuberów, takich jak Rafał Masny z kanału AbstrachujeTV (ponad 3 miliony subskrypcji).

 

Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz, TVP

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    Nowy Sacz miastem bezprawia, rozjezdżonych krawęzników, chodników I trawników !!!
    Policja i straż miejska ze strachu pochowana w swoich kanciapach !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.