miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mgr MORS poszukuje wandala z ul. Wąskiej! Publikuje wizerunek sprawcy

0 2 703

“Artysta”, który swój popis uwiecznił na muralu na ul. Wąskiej w Nowym Sączu uchwycony został przez monitoring. Mgr MORS na swojej tablicy na facebooku umieścił zdjęcie sprawcy. Prosi mieszkańców Nowego Sącza o pomoc w schwytaniu sprawcy. Mural zniszczono w ubiegły piątek, 14 lutego.

 

Czytaj również: List otwarty sądeckich mediów do władz Nowego Sącza i mieszkańców

 

Galeria na ul.Wąskiej – zniszczony obraz. Po dokładnym przeanalizowaniu nagrania, znam więcej szczegółów – informuje Mariusz Brodowski, popularny mgr MORS. – Pan w okularach ubrany w bluzę WHATEVER, z plecakiem ADIDAS, idąc od ul. Świętego Ducha w kierunku rynku. Podchodzi do obrazu i go niszczy. Wszystko dzieje się o godzinie 20:05 – 20:07 (14 luty 2020 r.) – dodaje.

 

 

 

– Z powodów bezpieczeństwa dla Pana X na razie nie chcę publikować twarzy oraz całego nagrania, dodaje miniaturkę, aby udowodnić, że to nie fejk. Mamy zapis z 5 kamer, gdzie bardzo ładnie widać całą akcje i sympatyczną twarz autora. Oczywiście Staż miejska również dysponuje nagraniami dalszej wędrówki Pana X. Jeśli Pan X czyta tę wiadomość – szanując mój i swój czas proszę o kontakt. Prawdopodobieństwo, że nie dotrzemy do Pana tożsamości w przypadku tak dobrych dowodów jest bardzo niskie, więc im wcześniej tym lepiej dla Pana.

Twórczość Morsa rozpoczęła się pod koniec lat 90-tych. Pierwsze lata były to gównie graffiti. Dziś jest to szersza forma tworzenia. W malarstwie stara się łączyć różne techniki oraz wykorzystuję dostępne multimedia. W okresie letnim działa w przestrzeni miejskiej pracując przy wielkoformatowych obrazach, natomiast zimą tworzę małe obrazy na płótnie w pracowni malarskiej. Wiadukt na Węgierskiej to stały element jego sztuki.

Opr. Rafał Kmak
fot. Facebook/ mgr. MORS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź